Карл Юнг вважав, що людині притаманно помічати те, що є у ній самій, навіть якщо це не найприємніші риси. Фрейд називав це проекцією, а Леопольд Сонді створив тест, в якому портрети відображають найгостріший прояв особистості з психічними відхиленнями.
Надихнувшись роботами відомих психіатрів, пропонуємо тест на прикладі кіноперсонажів, які страждають психічними розладами.
Просто виберіть того, хто вам подобається найменше
А тепер поглянемо на результат
1. Садизм
Діагноз персонажа: Неможливо з першого погляду побачити садиста в цьому милому чоловіку з фільму 2007 року «Кумедні ігри».
Про що говорить ваш вибір: Ви здаєтеся спокійною і врівноваженою людиною, але при цьому дуже вперті і домовитися з вами неможливо. Якщо ви не хочете щось робити, то ви не скажете це відкрито, замість цього ви будете штучно створювати перешкоди на власному шляху до тих пір, поки від вас не відстануть і не знімуть цей обов’язок. Ви любите психологічно виснажувати людей, а потім показувати свою авторитарність. Ваше внутрішнє «я» намагається придушити бажання, пов’язані з потребою домінувати.
2. Епілепсія
Діагноз персонажа: Фільм аргентинського режисера Фабіана Бєлінскі «Аура» розповідає про таксидерміста, що страждає від епілептичних нападів.
Про що говорить ваш вибір: Навколишні вас бачать доброю і чуйною людиною. Ви легко знаходите контакт з людьми і створюєте враження відповідальної людини. Але ви вже давно навчилися пригнічувати в собі гнів і імпульсивність, тому зараз у вашому житті бувають спалахи агресії і роздратування, які ви намагаєтеся нікому не показувати. Ваше внутрішнє «я» намагається сформувати нову особистість і витіснити негативні риси вашого характеру.
3. Кататонія
Діагноз персонажа: Драма «Пробудження» за книгою мемуарів Олівера Сакса розповідає про скромного медика-дослідника, який намагається знайти причину кататонічного ступору — дивного захворювання, при якому пацієнти не розмовляють і не рухаються.
Про що говорить ваш вибір: Ви дуже боязка людина і не любите змін. Вам вкрай складно пристосовуватися до нових обставин. Ви виробили власні правила, які ніколи не порушите. Причина криється, можливо, ще в дитинстві, коли ви були змушені придушувати свою розумову гіперактивність, щоб не втратити зв’язку з реальністю. У вашому внутрішньому «я» так і залишився найбільший страх — втрата контролю над собою.
4. Шизофренія
Діагноз персонажа: У фільмі «Ідеальний господар» можна побачити, як доброзичлива людина перетворюється на монстра, таким чином, режисер Нік Томней показав шизофренію якою вона є.
Про що говорить ваш вибір: Ви звикли пригнічувати почуття байдужості до інших, намагаєтеся цікавитися людьми та знайти причини, через які вони повинні бути присутніми у вашому житті. Ви навіть вмієте бути товариською людиною і приховувати від навколишніх відчуття повної самотності. Саме тому ваші стосунки найчастіше поверхневі — іноді ви навіть ловите себе на думці, що цілком можна жити і одному, ізоляція вас не лякає. Спілкування — вимушений захід і спроба не зустрітися з істинним «я».
5. Агорафобія
Діагноз персонажа: Назва фільму говорить сама за себе — «Агорафобія» (страх відкритого простору, страх перебування в громадських місцях).
Про що говорить ваш вибір: Ви робите враження дуже скромної людини. Однак всередині вас живе непереборне бажання подобатися всім. Ваш психологічний стан залежить від думки навколишніх і ви часто буваєте незадоволені своїм життям, хоча не наважуєтесь сказати це вголос. За інтравертністю постійно ховаються страх і тривога.
6. Синдром Аспергера
Діагноз персонажа: Головний герой фільму «Адам» — скромний, боязкий і добрий хлопець, що страждає синдромом Аспергера (форма аутизму).
Про що говорить ваш вибір: У вас уживаються відразу 3 особи: актор, одинак і вигнанець. Ви можете бути дуже відкритим, товариським і створювати враження безтурботної людини, але потім вам хочеться втекти від великої кількості людей і знайти споріднену душу. Що вам заважає? Ви відчуваєте цей світ по-іншому й іноді вам здається, що він налаштований щодо вас вороже, тому обираєте самотню діяльність і не наважуєтеся відкритися. Ви замикаєтеся, коли люди не розуміють вас, і демонстративно показуєте емоційну холодність і відчуженість.
7. Великий депресивний розлад
Діагноз персонажа: «Чорна» трагікомедія «Бруд» показує цілий букет психологічних проблем головного героя, серед яких можна виявити великий депресивний розлад.
Про що говорить ваш вибір: Навколишнім ви здаєтеся безтурботною і товариською людиною — ви повні оптимізму і впевненості, але вдома ви часто сумні і апатичні, наодинці з собою вам складно стримувати душевний біль. Напевно, ви освоїли традиційний спосіб сховатися від власних думок і постійного звинувачення себе — ви вникаєте в чужі проблеми і часто виступаєте в ролі психолога, тим самим придушуючи хоч найменшу можливість подумати про себе.
8. Дисоціативні розлади
Діагноз персонажа: Головний герой фільму «Пікок» після смерті своєї владної і жорстокої матері починає переодягатися в її одяг і надягати перуку. Така поведінка називається дисоціативним розладом ідентичності.
Про що говорить ваш вибір: Ви з самого дитинства відчуваєте постійну потребу в підтвердженні власної статі і дуже ретельно стежте за власним образом. Головне завдання вашого істинного «я» — придушити проблему особистісної ідентифікації. Ви точно знаєте, як повинні виглядати справжня жінка і справжній чоловік, — будь-яке відхилення від цього образу викликає різке відторгнення і неприязнь.
9. Біполярний розлад
Діагноз персонажа: У трилері «Старим тут не місце» Хав’єр Бардем приголомшливо зіграв роль найманого вбивці і за сумісництвом маніяка.
Про що говорить ваш вибір: Ви створюєте враження логічної і ощадливої людини, у якої все під контролем. Однак якщо ви перестанете себе стримувати, то важко спрогнозувати, чим це закінчиться. Всередині вас сидять емоції, які вам досить складно контролювати і ви відчуваєте, що останньою краплею може стати що завгодно, тому уникаєте крайнощів, галасливих місць і не дозволяєте собі надмірностей.
10. Синдром Котарда
Діагноз персонажа: У містичному трилері «Життя за гранню» показаний дуже рідкісний діагноз — синдром Котарда, при якому людина переконана, що вона померла.
Про що говорить ваш вибір: Ви постійно намагаєтеся вирватися з ув’язнення, яке створили самі, але при цьому у вас сидить страх неминучості. Хворий синдромом Котарда може відчувати, що його не існує, що в його жилах не тече кров, а внутрішні органи в принципі відсутні, так і ви можете навмисно не помічати перспектив і радості в житті і в емоційному плані відчувати себе зомбі.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини