“Вибори не були ані вільними, ані чесними”: Верховна Рада ухвалила заяву щодо ситуації в Білорусі

15 вересня Верховна Рада України офіційно визнала президентські вибори в Білорусі сфальсифікованими.

Про це повідомляє Еспресо.TV.

Постановою №3053а Верховна Рада України затвердила заяву щодо ситуації в Республіці Білорусь і доручила голові ВР Дмитру Разумкову забезпечити невідкладне направлення тексту документу до парламентів іноземних держав та міжнародних парламентських організацій.У тексті заяви сказано, що Верховна Рада України вважає президентські вибори в Білорусі “ані вільними, ані чесними”.

“Вибори пройшли в умовах цілковитої відсутності змагальності між кандидатами, вільних ЗМІ, а також авторитетних спостерігачів від міжнародних організацій, таких як ОБСЄ, Рада Європи”, – йдеться в позиції українського парламенту.

“Усе це дає підстави вважати, що офіційно оприлюднені результати виборів Президента РБ не відображають реального волевиявлення білоруських громадян», – сказано в документі. Верховна Рада України також засудила застосування надмірної сили й жорстокості з боку правоохоронних органів Білорусі.

ВРУ вимагає звільнення всіх без винятку затриманих, які вийшли на вулиці міст показати свою незгоду з діями офіційної влади та мають власну альтернативну думку.

Також Рада рішуче засуджує та вважає неприйнятним незаконні затримання українських громадян.

“Ми будемо всіма законними засобами захищати їхні права та інтереси”, – йдеться у заяві.

Україна рішуче відкидає звинувачення білоруської сторони в причетності до дестабілізації ситуації в Білорусі і вважає неприпустимим будь-які наміри залучити сили РФ та ОДКБ для врегулювання ситуації в Білорусі.

Верховна Рада України закликала білоруську владу налагодити рівноправний діалог із білоруським суспільством для пошуку шляхів мирного виходу із сьогоднішньої кризи. Як один із варіантів вона пропонує:

“Нові вільні та демократичні вибори за участі незалежних міжнародних спостерігачів від провідних європейських інституцій”.