Вибух у Бейруті: здетонувала селітра з судна російського бізнесмена

Вища рада оборони Лівану вважає, що вибух в порту Бейрута стався через необережне поводження з 2750 тоннами нітрату амонію (аміачної селітри). Речовину конфіскували в 2014 році з судна російського бізнесмена та зберігали на складі.

Про це повідомляє ліванське видання LBCI.



На вечірній сесії Вищої ради оборони оголосили, що амоній, який вибухнув у порту Бейрут, був конфіскований у 2014 році на судні під назвою Rhosus, що прямувало до Африки, і зазнало несправності. Судно Rhosus, яке працювало під молдавським прапором, належить уродженцю Хабаровська Ігорю Гречушкіну, який проживає на Кіпрі.

Вантаж виявили на борту та транспортували на зберігали у відповідному місці. Згодом, до прийняття рішення про подальшу долю або утилізацію вилученого товару, селітру перемістили на склад причалу №12 для тимчасового зберігання.

В оприлюдненому звіті йдеться, що “деякий час по тому під час огляду складу з’ясувалося, що він потребує обслуговування та заміни замку для дверей, а також ліквідації тріщини в південній стіні, через яку можна було легко входити та виходити”. Тож, на адміністрацію порту Бейрута поклали обов’язки забезпечити охорону для складу, оглянути всі його двері та ліквідувати тріщину в стіні.

Згідно з інформацією, в обліковому записі безпеки йдеться, що вибух стався в процесі зварювання дверей, іскра призвела до займання вибухових речовин, розташованих у самому ангарі. Що, в свою чергу, призвело до вибуху амонію в кількості 2750 т, що еквівалентно 1800 т тротилу.

У свою чергу, керівник порту заявив, що амоній помістили на склад пірсу №12, на підставі рішення суду, що приміщення ізольоване і вхід до нього обмежений. Керівник Держбезпеки склав звіт про цю справу 20 липня, коли конфісковані предмети були обстежені.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини