За 9 днів дії мовного закону українці написали майже 200 скарг

З 16 січня зафіксовано 195 скарг громадян про порушення мовного закону.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя, передають Українські Новини.

“Рівно тиждень тому, 16 січня, набрала чинності стаття 30 закону про забезпечення функціонування української мови як державної. за ці дні в секретаріат уповноваженого із захисту державної мови надійшло 195 скарг і звернень громадян, найбільша кількість яких – з Києва та Київської області (74), найменше – з півдня і сходу України. Львів’яни надіслали 17 звернень, одесити і харків’яни – по 12 “, – наголошується в повідомленні.Також зазначається, що більшість скарг – про відсутність української версії сайтів інтернет-видань і сайтів інтернет-магазинів (117), про порушення своїх прав у сфері обслуговування заявили 34 громадянина, про розміщення зовнішньої реклами на недержавною мовою – 25, про порушення мовного законодавства в галузі освіти – 4, про невикористання посадовими особами органів державної влади та органів місцевого самоврядування державної мови при виконанні своїх обов’язків – 3.

Крім того, на телефонну лінію секретаріату з надання додаткової інформації та консультацій звернулося близько 50 осіб.

“Громадяни, серед іншого, просять роз’яснити, чи повинні представники сфери обслуговування надавати інформацію про товари і послуги державною мовою на прохання споживача. Тому звертаємо увагу, що, відповідно до закону, на прохання клієнта, його персональне обслуговування може здійснюватися іншою мовою, крім державної, тільки в разі, якщо це прийнятно для обох сторін. Таким чином, ніхто не може зобов’язати фармацевта або продавщицю обслуговувати клієнтів на недержавним мовою “, – зазначено в повідомленні.