За що ніколи не потрібно виправдовуватися і вибачатися

Багато рішень викликають питання і коментарі від оточення. Члени сім’ї, друзі та навіть незнайомці чомусь завжди мають думку про те, як нам треба поводитися, який мати вигляд, з ким спілкуватися і як будувати стосунки.

Іноді ці люди заходять так далеко, що вимагають у вас пояснень вашого особистого життєвого вибору.

Ваш вибір і прийняті рішення

Ви ж доросла людина зі своїми життєвими позиціями, уподобаннями й захопленнями, тому самі маєте право вирішувати, як жити й що робити. І якщо замість зустрічі з подругами ви віддаєте перевагу виїхати за місто або усамітнитися вдома, не варто зі шкіри геть лізти, щоб пояснити своє рішення. Просто скажіть чесно, що втомилися, погано себе почуваєте або просто хочете побути одна.

Але, заради Бога, не брешіть. Це ще гірше, ніж виправдовуватися, вибачатися або обіцяти класичне «а ось наступного разу я обов’язково з вами…». Те ж стосується і вибору. Якщо ви всією душею любите чорний одяг, поп-музику і сльозливі драми, не приховуйте це і вже тим більше не говоріть, що це не так, ховаючи від знайомих свій плейлист.

Особисте життя і свого партнера

Всі ми чудово розуміємо, що у дорослому житті без проблем і незручних ситуацій ніяк. І, звичайно, якщо ваш коханий чоловік у пориві гніву накричав на подругу, вибачитися за те, що трапилося можна. Принаймні, це по-людськи. Але не просіть вибачення за його поведінку. Відчуваєте різницю? Тим більше, не пояснюйте його вчинки втомою, проблемами й програшем улюбленої команди в Лізі чемпіонів. Гірше цього тільки додати в кінці: «Ну, ти ж знаєш, він у мене хороший». Якщо це дійсно правда, ваша подруга і так все зрозуміє.

Інший випадок — пояснення, чому ви взагалі почали з кимось зустрічатися і переспали або чому не зробили цього. Тут палка у двох кінцях. З одного боку, поговорити про це з подругою можна. З іншого, терпіти її докори та звинувачення в нерозумності точно не варто!

Уподобання в одязі та макіяжі

Якщо в коротких спідницях або у довгих сукнях ви почуваєте себе королевою, носіть їх з гордо піднятою головою. Кому яка різниця, що у вашому гардеробі? І вже тим більше не реагуйте на фрази: «у твоєму віці таке не носять», «з такою фігурою це не можна» і «це не модно». Але якщо ви відчуваєте, що якісь речі вам справді не пасують або повнять, зверніться до хорошого стиліста, щоб вибрати одяг, який точно буде до лиця.

Гірше збурень від оточення про одяг тільки: «Ти без макіяжу?». Так, без макіяжу! Або, навпаки, з червоною помадою без приводу. Тільки вам вирішувати, як виглядають ваші губи, брови або очі. Але, звичайно, згодні, що йти зі смокі-айс на фітнес — не найкраща ідея. Доречність насамперед.

Відсутність будь-яких знань і вмінь

Покажіть нам хоча б одну людину, яка може похвалитися чи не енциклопедичними знаннями в усіх сферах і одночасно володінням чотирьох-п’яти іноземних мов. Немає такої! До того ж, сучасні реалії диктують свої правила — володіти всією інформацією просто неможливо. Зате ми щодня отримуємо нові знання та навички під час роботи, перегляду новин і навіть відпочинку з друзями. Тому не треба соромитися, якщо ви чогось не знаєте або не вмієте. До речі, зараз навіть звинувачувати в такому — частково моветон. Впевнені, ваш співрозмовник теж не Ілон Маск.

Але це правило не поширюється на роботу. Написати в резюме, що у тебе відмінна англійська, і не перевести на ділі кілька пропозицій без словника — сумна історія, за яку все ж доведеться виправдовуватися і пояснювати перед керівництвом.

Вимкнений телефон і не своєчасна відповідь у соцмережах

Не важливо, що сталося — втомилися, захворіли, відпочивали чи просто так захотіли, і телефон був вимкнений, не варто пояснювати, навіщо ви це зробили. Тим більше, колезі по роботі або будь-якій іншій людині, дзвінка від якої ви не чекали й про розмову з якою ви не домовлялася. Те ж стосується і пропущених. Якщо вже пояснень не уникнути, скажіть, що не могли відповісти або були зайняті, але точно не вигадуйте сотню причин, нервово зітхаючи в трубку.



За матеріалами Вулик.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини