Замість Єгипту і Туреччини: топ країн, відкритих для українців

Пакетні тури в Туреччину, Єгипет, Домінікану і Мальдіви порядком набридли туристам за останні два роки. Хоча українське Міністерство закордонних справ і закликає всіх утриматися від поїздок за кордон, багато хто вже скучив за небальнальними подорожами.

Але якщо ви готові і виконати всі умови для перетину кордону, список “зелених” країн для в’їзду зовсім невеликий, передає Обозреватель. Куди можна полетіти з України і які країни будуть закриті для наших туристів найближчим часом?



Головне, що потрібно знати

Ситуація з COVID-19 в світі все ще не взята під контроль, тому спалахи зараження можуть виявити в будь-якій країні, навіть найбезпечнішій. Вас може застати локдаун або жорсткі обмеження, а кордони раптово закриють. Там, де ще вчора ПЛР-тест після прильоту був необов’язковим, він може несподівано знадобитися.

Так, планування подорожі в 2021 – це вправа на стресостійкість. Кількість напрямків, куди можна полетіти обмежена, а куплений квиток може “згоріти” через несподіване закриття кордонів. Тим паче, є ризик раптово захворіти перед вильотом, а з температурою вас просто не пропустять в будівлю аеропорту.

Незважаючи на це, поїздку краще планувати заздалегідь, оптимально, за кілька тижнів до вильоту. Час знадобиться і на вибір квитків, готелів або пошуку дешевого житла, а також час на здачу і очікування результату ПЛР-тесту.

Перше, що необхідно зробити на етапі вибору напрямку – відкрити інтерактивну карту МЗС і уважно ознайомитися з умовами в’їзду в країну призначення. Подорожувати можна тільки в країни, відмічені зеленим кольором.

Як убезпечити себе при купівлі авіаквитків

Оскільки ситуація з коронавірусом постійно змінюється, слід звернути увагу на те, чи повертає авіакомпанія гроші за квиток в разі заборони на в’їзд. Важливо знати, що гроші за квитки можна повернути тільки в тому випадку, якщо авіакомпанія сама скасувала рейс. Деякі компанії разом з вартістю квитків можуть виплатити ще й компенсацію.

  • Ryanair, Laudamotion, Buzz, WizzAir: пропонують обмін квитка на ваучер або повне відшкодування вартості квитків. Але так як це лоукост, заявок на повернення від пасажирів може бути дуже багато, тому процес може затягнутися на кілька років.
  • МАУ: в обмін на квиток на скасований рейс може надати промокод вартістю в 125% від ціни квитка на два роки.
  • SkyUp: може скасовувати квиток або повернути вартість квитка з компенсацією від 250 до 600 євро залежно від відстані.
  • Windrose: повертає вартість квитка.
  • Turkish Airlines: пропонує обмін квитка і навіть альтернативний транспорт, а також повертає вартість квитків.

Країни, в які можна полетіти без тесту

Повністю відкритих країн дуже мало, але все ж вони є.

Купити квиток на літак і полетіти в нову країну без будь-яких обмежень українці можуть: у більшість країн Африки (Нігерію, Уганду, Того, Центральноафриканську Республіку, Замбію, Малаві), Іран, Ірак і Сомалі.

Найпопулярнішими для українців в цьому переліку є Кенія і Танзанія. Але важливо пам’ятати, що офіційної статистики коронавірусу в країні немає вже більше 10 місяців поспіль. І до заходів безпеки туристів там ставляться не дуже відповідально.

Відзначимо, що в ПАР поширений один зі специфічних штамів коронавірусу, через що багато країн не рекомендують своїм громадянам подорожувати в цю країну.

Також перед поїздкою в Африку варто подбати про щеплення від інших хвороб: жовтої лихоманки, холери або малярії.

Для поїздки до Кенії, Непал і Корейську Республіку потрібна віза, а в Оман можна їхати без обмежень, але на строк не більше ніж два тижні.

Серед європейських напрямків, які відкриті для туристів без будь-яких обмежень і ПЛР-тестів, є Албанія, Чорногорія та Північна Македонія.

Куди можна полетіти з негативним ПЛР-тестом

З початку літа 2021 року українських туристів почнуть приймати Болгарія, Греція, Чорногорія, Північна Македонія і Сербія. Правда, варто врахувати, що в’їхати до Сербії з території Албанії, Болгарії, Північної Македонії і Чорногорії не вийде, хоча вони і розташовуються досить близько для подорожі на автомобілі або автобусі.

У зеленій зоні для українців знаходиться і Великобританія (хоча з огляду на поширення нового штаму коронавірусу, МЗС не дуже вітає поїздки туди), але там досить великий перелік вимог до мандрівників. Для в’їзду в країну туманів потрібно здавати не тільки ПЛР-тести на другий і восьмий день перебування в країні, але і проходити десятиденну самоізоляцію. Штрафи за порушення карантину величезні: до 10 тисяч фунтів стерлінгів.

Нещодавно свої кордони відкрила Грузія. Ця країна приймає туристів з негативним тестом перед в’їздом і зробленим на третій день подорожі за свій рахунок.

На цьому список європейських країн, які чекають українських туристів, вичерпаний. Найближчим часом можливості скористатися безвізом з ЄС не буде.

А ось Сполучені Штати Америки радо приймають подорожувальників – але тільки за наявності негативного тесту і тільки тих громадян України, які не відвідували країни Шенгенської угоди, КНР, Бразилію, Іран і ПАР протягом попередніх 14 днів. Але варто зазначити, що американське посольство в Україні майже не видає нових туристичних віз.

З візою також можна полетіти в Ірландію, але для поїздки необхідно заповнити онлайн-форму контактних даних перед приїздом, а після приїзду в країну – пройти 14-денну самоізоляцію.

Заборонені країни для відвідування з туристичною метою

В “червоному” списку залишається Індонезія, Індія, Іспанія, Франція та Італія.

В якості альтернативи вакцинації в’їзд в ЄС пропонують дозволити жителям тих країн, де за останні 14 днів зафіксовано не більше ніж 100 випадків COVID-19 на кожні 100 тис. населення. Але Україна, ймовірно, не буде відповідати йому найближчим часом, оскільки рівень захворюваності в нашій країні значно перевищує нову обговорювану в ЄС планку.

При цьому, вже з 1 липня українці отримають можливість оформити COVID-сертифікат, з яким стане простіше виїжджати за кордон.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини