Збірну Росії дискваліфікували і позбавили медалі на Паралімпіаді-2020

Збірна Росії з плавання в складі Михайла Кулябина, В’ячеслава Емельянцева, Ольги Потешкіної і Валерії Шабаліної була дискваліфікована після закінчення комбінованої естафети на Паралімпійських іграх в Токіо. У фінальному змаганні 4×100 метрів вони стали третіми, але після закінчення запливу судді ухвалили рішення віддати бронзову медаль Великобританії.

Як пізніше стало відомо причиною покарання стала помилка при передачі естафети. Один з учасників завчасно стрибнув у воду, – пише Оbozrevatel.

Підсумковий протокол

Перемогу в цій дисципліні здобула національна збірна Великобританії, яка пропливла дистанцію за 3.40,63 секунди, встановивши новий світовий рекорд. Друге місце в Австралії (3.46,38). Україна в естафеті представлена не була.

В'ячеслав Емельянцев

Українські плавці в індивідуальних дисциплінах за 4-й змагальних день Ігор-2020 взяли п’ять золотих нагород.

Максим Кріпак

Першими в своїх запливах фінішували Євген Богодайко (категорія S9), Максим Крипак (S10), Михайло Сербін (S11) і Денис Дубров (SM8). Украніци перемогли на дистанції 100 метрів брасом, 100 метрів вільним стилем, 100 метрів брасом і 200 метрів комбінованим стилем відповідно.

Євген Богодайко

Почин хлопців підтримала і Єлизавета Мережко. 29-річна уродженка Херсона стала найкращою на дистанції 200 метрів брасом у категорії SB5.