Зеленський дізнався про Волинську трагедію тільки на посаді президента — Дуда

Президент Польщі Анджей Дуда розповів про його розмову з українським президентом Володимиром Зеленським щодо Волинської трагедії. Під час неї той нібито заявив, що дізнався про це тільки ставши президентом.

Про це Дуда розповів в інтерв’ю для Kanal Zero, – пише Громадське.



За його словами, він порушував питання Волинської трагедії як із колишнім президентом України Петром Порошенком, так і з чинним — Володимиром Зеленським. З першим, мовляв, ці розмови «не принесли жодних результатів, окрім кивання головою та обіцянок».

Водночас із Зеленським Дуда мав «дуже важливу розмову» «про свідомість». Під час неї український президент нібито визнав, що дізнався про Волинську трагедію вже тоді, як став політиком.

За словами Зеленського, які цитує Дуда, в його школі в Кривому Розі про це нічого не розказували, а поза нею українців, які причетні до вбивств поляків, зображали як героїв, що боролися за незалежну Україну.

«Однією з фундаментальних проблем є те, що ніхто не хоче сказати: “Так, мій дід і мій батько разом вчинили геноцид, ми пов’язані з цією нацією, яка вбивала”», — каже Дуда.

Польський президент також зазначив, що не мав «особистого емоційного зв’язку» з тими, хто постраждав від цієї трагедії, однак він знає про неї, адже це «драматична, трагічна історія нашого польського народу».

Волинська трагедія
У роки Другої світової війни в умовах німецької окупації на теренах України діяло одразу декілька партизанських рухів. Це, зокрема, були загони Української повстанської армії (УПА) та польської Армії Крайової. Вони переважно вели свою боротьбу на Волині.

Тоді ж обидві сторони проводили обопільні етнічні чистки, аргументуючи це помстою за репресії упродовж минулих років та вже нинішні вбивства. Згідно з даними Інституту історії України, це був один із кривавих епізодів українсько-польського конфлікту часів Другої світової війни.

Згідно з польськими підрахунками, під час цієї трагедії з польського боку загинули щонайменше 35 тисяч людей, із яких 18 тисяч були ідентифіковані, а з українського боку полягло до кількох тисяч людей. Водночас, за даними проєкту Українського католицького університету (УКУ), з українського боку загинули від 9 до 10 тисяч людей.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини