“Зеленський фактично звів нанівець всі можливості, які міг використати в Ізраїлі” – Володимир Омелян

Президент Володимир Зеленський фактично звів нанівець усі можливості в Ізраїлі, які він міг використати для України.

Таку думку в ток-шоу “Ехо України” висловив ексміністр інфраструктури України Володимир Омелян.

“Це велика трагічна подія в історії єврейського народу. І насправді президент Зеленський міг її блискуче використати для покращення українсько-ізраїльських відносин. Це перший президент-єврей, який виступає на першій площадці і каже: коли ви розповідаєте про антисемітизм в Україні, я – президент. Він інколи використовує цю риторику, він використовував це в ізраїльських ЗМІ перед поїздкою, де давав інтерв’ю”, – сказав Омелян.

Він зауважив, що на цій платформі це звучало би по-особливому, бо це не може сказати ні Володимир Путін, ні багато інших лідерів інших держав.

“На жаль, шанс повністю змарновано. Тобто ці опції, які він міг використати для України, він фактично їх звів нанівець. І я вважаю, що Яд ва-Шем правий був, бо вони не розуміють цієї ситуації. І я боюсь, найгірше, що ще сталося, і ми насправді цього не обговорюємо, – що він їхав в Ізраїль заради Путіна. І коли ця зустріч була скасована, він відповідно діяв як дитина, реагуючи на всі інші речі. Бо в нього була ідея, що він має домовитися з Путіним ще про щось”, – додав Омелян.

Він також звернув увагу на те, як саме російська сторона відмовила у зустрічі.

“Дивіться, що зробили росіяни. Дуже цікаво. Вперше прозвучала риторика, що ми отримали запит української сторони про двосторонню зустріч – ми подумаємо, чи у нас буде можливість, бо графік Путіна дуже тісний. Згадайте, ще пів року чи рік тому назад, а два роки тому так точно, Путін просив по всіх західних лідерах зустрітися – але всі відмовляли. А зараз український лідер просить свого вбивцю про зустріч, а вбивця каже, що, ти знаєш, мабуть, її не буде…”, – завершив Омелян.