ЗСУ розпочали контрнаступ у трьох областях, вони діють спритно та гнучко – Пентагон

Збройні сили України на кількох ділянках пішли в контрнаступ і борються за повернення територій, зайнятих російськими окупантами у трьох областях – Київській, Херсонській та Миколаївській.

Про це повідомив 22 березня американський телеканал CNN із посиланням на інформацію неназваного високопоставленого представника міністерства оборони США, передає інтернет-видання Гордон.

Він зазначив успішну контратаку ЗСУ на півночі та заході від Києва, що поставило під загрозу спроби Росії оточити місто та поповнити запаси передових частин російських військ, сконцентрованих на півночі від столиці. Зокрема, у Пентагоні звернули увагу на заяву Генерального штабу Збройних сил України про повернення під контроль селища Макарів Київської області, розташованого за 60 км від Києва. CNN назвав цей населений пункт стратегічним і зазначив, що якщо українські війська закріпляться в ньому, то російській армії важче буде захопити західні підступи до Києва, а потім просунутися далі на південь.



Крім того, у міністерстві оборони США побачили ознаки того, що російські війська зазнали невдачі на півночі від Києва, у районах, які вони утримували майже від початку вторгнення. Зокрема, телеканал звернув увагу на опубліковане в соцмережах відео, на якому українські військові йдуть селом Мощун Києво-Святошинського району Київської області, розташованим за 35 км від столиці.

CNN зазначив, що якщо українським військам удасться установити контроль над селищем Бородянка, за 25 км від Макарова, яке від початку вторгнення РФ контролюють російські війська та кадировці, то позиції росіян на заході від Києва стануть вразливими. Це дуже завадить їхній меті оточити Київ, переконані журналісти.

Вони також звернули увагу на знімки річки Ірпінь, зроблені компанією Maxar Technologies 21 березня. На знімках видно розлив річки. CNN повідомив, що річка має вирішальне значення для просування російських військ до Києва: якщо росіяни не зможуть її перетнути, їм не вдасться увійти до Києва із заходу.

epa09841409 A handout satellite image made available by Maxar Technologies shows overview of Antonov airport and Irpin, near Kyiv, Ukraine, 21 March 2022. Russian troops entered Ukraine on 24 February prompting the country’s president to declare martial law and triggering a series of announcements by Western countries to impose severe economic sanctions on Russia. EPA-EFE/MAXAR TECHNOLOGIES HANDOUT — MANDATORY CREDIT: SATELLITE IMAGE 2022 MAXAR TECHNOLOGIES — THE WATERMARK MAY NOT BE REMOVED/CROPPED — HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES

Про ситуацію на річці Ірпінь 19 березня написав у Telegram керівник Київської обласної військової адміністрації (ОВА) Олександр Павлюк.

“Через підняття води в річці Ірпінь понтони, які окупант поставив для пересування річкою, були знесені. Наразі противник намагається знову встановити понтонні переправи та продовжити наступальні дії. Але це не вдається, українські військові не дають цього зробити”, – повідомив він.

Блогер C Schmitz графічно зобразив розлив Ірпеня. На інфографіці ліворуч чорним зображено затоплену річку, тонкою синьою лінією – її звичайну ширину.

У Київській ОВА повідомили, що протягом останньої доби тривали бої в населених пунктах уздовж Житомирської траси та що ЗСУ змогли покращити позиції в Ірпені й Мощуні.

“Ворог окопується і намагається перегрупуватися”, – розповіли в адміністрації.

Крім контрнаступу поблизу Києва, ЗСУ, за даними Пентагону, намагаються просунутися на півдні країни. Вони борються за повернення під контроль Херсона, а також відтісняють російські війська з північного сходу Миколаєва.

США поки що не можуть сказати, чи є ці кроки частиною “великого оперативного плану” ЗСУ, але вважають дії української армії “спритними” та “гнучкими”.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини