Ми намагаємося дізнатися якомога більше про інші держави через телепередачі та фільми, книги та Instagram, але зрозуміти країну по-справжньому можна, тільки поживши там довгий час. Особливо це твердження стосується Японії: здається, їй завжди буде чим нас здивувати.
⠀
1. Японки часто голять все обличчя і регулярно — руки
В Японії заведено голити руки. Волосся на руках вважається чимось моторошно непристойним, і тим, хто переїхав в цю країну, доводиться долучатися до цієї звички. Ба більше, багато дівчат голять обличчя повністю, включаючи щоки та лоб. Деякі роблять це раз на місяць, деякі — кожен день вдома, купивши для цього спеціальні бритви, які продаються в місцевих магазинах.
2. Безхатьки зводять акуратні будинки з картону і навіть цілі хатини
Через високі ціни на житло не всі японці можуть дозволити собі оренду квартири. Тому навіть в Країні висхідного сонця є безхатьки. Багато зводять собі житло з картонних коробок. Деяким вдається отримати ось такі хатини, як на фото вище.
3. Правила знімання квартир — одні з найсуворіших у світі
Орендодавці виставляють чіткі правила за кількістю осіб, які можуть жити у квартирі. Якщо апартаменти призначені для одного, то в них не можна буде оселитися навіть з чоловіком — з цим все дуже строго. У деяких випадках квартири здаються тільки дівчатам. У студентських містечках і неподалік від університетів з творчими спеціальностями у квартирах дозволяється займатися музикою. Ще дуже часто власники не хочуть здавати квартири іноземцям, навіть якщо у них є робота і вони вже кілька років прожили в Японії.
Рідко господарі квартир дозволяють тримати там тварину. Якщо і дозволяють, то найчастіше за вихованця потрібно буде доплачувати близько 1 квартплати кожен місяць. Та й тварини тут недешеві: за мопса доведеться викласти близько $ 1 000.
4. В Японії можна замовити переїзд
Для переїзду викликають спеціальні служби, які збирають і перевозять ваші речі. Спочатку компанія спілкується з сусідами, вибачається за майбутні незручності, шум, вантажівку на пів вулиці й т.д. Як вибачення можуть принести коробку цукерок або серветок.
Перед приїздом вантажників приїжджає оцінювач і описує всі великогабаритні меблі, техніку і крихкі предмети, оцінює загальний обсяг речей. Якщо є охота, компанія утилізує стару техніку, а також сама продає і встановлює в день переїзду нову. Перед винесенням меблів стіни покривають захисними матами.
Кожна посудина загортається в папір, а ось одяг навіть не знімається з вішалок, він поміщається в спеціальну коробку. Взуття всіх жителів складають в переносні коробки, також спеціальні коробки є для техніки, посуду, одягу. Працівники складають план, що і в яких місцях лежало, щоб потім розкласти речі по полицях приблизно в тому ж порядку.
5. Роботу заведено отримувати за рік до випуску з вузу
На роботу беруть в березні-квітні за рік до випуску, в період так званого job-hunting season (сезону пошуку роботи). Студенти починають розсилати резюме в компанії на передостанньому курсі.
Ті, хто не зміг за 2-3 місяці весни знайти собі роботу в великих компаніях, шукають щастя в середніх і дрібних, де набір співробітників починається влітку і навіть восени. Цікаво, що в великі та середні компанії не беруть з фарбованим волоссям (і чоловіків, і жінок), а також з бородою.
6. У країні ввели закон, який зобов’язує працівників відпочивати
Через те, що співробітники часто працюють понаднормово і рідко йдуть у відпустку, з 1 квітня в країні ввели закон, який зобов’язує мешканців країни більше відпочивати. Тепер з 10 обов’язкових днів відпустки 5 днів компанія зобов’язана не працювати взагалі (щоб співробітники відпочили хоча б в ці дні). Ці дні можуть бути розкидані по всьому році. Також всім заборонено переробляти більше 45 годин на місяць (інакше компанію штрафуватимуть). Тепер не можна працювати після 22:00 і до 5:00, інакше працівникам потрібно буде проходити 2 обов’язкових медогляди в рік (замість 1), які оплачує компанія.
7. Японія славиться безліччю дрібних правил, яких в апріорі потрібно дотримуватися
Наприклад, на роботу краще носити великі сумки, навіть якщо вони майже порожні, інакше тебе вважатимуть несерйозним (і це стосується навіть чоловіків). Ходити в будинку у взутті строго заборонено, навіть якщо воно нове і ви просто вирішили приміряти їх. Вважається, що перебувати в житлі у взутті можуть тільки мерці. З цієї ж причини суворо заборонено встромляти палички для їжі в рис чи в будь-які інші страви, так як зазвичай їжу з паличками ставлять біля фотографій мертвих.
8. У сфері медицини є свої мінуси
– Час роботи лікарень збігається з робочим часом компаній, тому, щоб туди потрапити, потрібно відпрошуватися з роботи.
– У вихідні та свята клініки не працюють.
– Ліків часто призначають багато, по 5-6 препаратів від різних симптомів. Тому ведуть «блокнот ліків», куди записують медикаменти, які брали.
– Часто в медичних установах проявляється дискримінація, іноземців можуть навіть не прийняти в лікарню, мотивувавши це тим, що установа приймає тільки японців (навіть якщо це не так). Найчастіше такі ситуації відбуваються тоді, коли у людини ще не дуже володіє японською мовою.
9. На вулицях немає урн, а все одно ідеально чисто
Сміттєвих баків на вулицях практично немає. Оскільки, ви оплачуєте вивезення відходів, то повинні викидати їх вдома. Тому багато японців складають навіть дрібниці на зразок фантиків в пакетики й носять з собою. Тай загалом там дуже часто прибирають і миють вулиці.
10. Через брак місця у дворах встановлюють двоярусні паркування
Нижній ярус знаходиться під землею, підняти свою машину можна за допомогою спеціального пульта, ключ від якого є тільки у власника машини. У нижньому ярусі є спеціальний дренаж, щоб відводити воду, тому виходить такий зручний міні-гараж, з якого практично неможливо викрасти авто. Єдиний мінус — машина повинна підходити такій багатоярусній парковці за габаритами.
А що думаєте ви про ці факти?
За матеріалами Вулик.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини