10 ознак «розумного» інтер’єру, який не вимагає щоденного прибирання

Іноді здається, що стильний інтер’єр, в якому буде легко підтримувати порядок, — це нездійсненна мрія. Однак це зовсім не так.

Тутка зібрав 10 таємниць інтер’єру, в якому завжди панує чистота.

1. Рівні поверхні



Поверхні інтер’єру повинні бути максимально рівними, адже саме в швах і стиках накопичується найбільше бруду. Особливо це стосується великих площ — стін та підлоги.

Вибираючи ламінат, варто віддати перевагу варіантам без фаски, підлогову плитку купуйте безшовну — з чіткими обрізними краями, які утворюють дуже вузький технічний стик.

2. Колір

Візуально чистоту допоможе підтримувати колір. Ідеальний вибір для підлоги — нейтральні відтінки середньо-сірого. За кольором вони близькі до пилюки і не створюють такого явного контрасту, як чорні або глянцеві світлі покриття, які зберігають на собі історію кожного кроку.

3. Темна затирка для плитки

Якщо шви на плитці все-таки є, то затирку вибираємо на тон темніше ніж покриття. Це не тільки естетично виглядає, але і запобігне появі плям у швах.

4. Мінімум речей, які накопичують пил

Статуетки та сувеніри — справжня катастрофа з точки зору ідеального порядку, адже на них осідає пилюка, а перемити всі аксесуари в будинку проблематично. Має сенс сховати їх за фасадами шаф або комодів, залишивши на виду лише ті, що вам особливо дорогі.

5. Відмова від закарнізної підсвітки на стелі

Настільки популярна в минулому закарнізна підсвітка створює чимало проблем своїм господарям. Там накопичується величезна кількість пилу, яка перетворює прибирання в муку.

6. Практична оббивка

У боротьбі за чистоту відмінними помічниками стануть шкіряні дивани і крісла. Їх досить просто протерти вологою тканиною. Якщо ви все ж таки віддаєте перевагу текстилю, то вибирайте моделі м’яких меблів із знімними чохлами, які можна прати в машинці.

7. Мінімум щілин

Це стосується не тільки підлоги і плитки, але і всіх поверхонь в цілому. Наприклад, кухонний гарнітур і вбудовані шафи повинні щільно прилягати не тільки до стін, але і до стелі. Залишаються лише технологічні щілини. По-перше, так набагато раціональніше використовується простір. По-друге, ви позбавите себе від захаращення на шафах. Ще один варіант — ще на етапі ремонту зробити над шафками щільно прилягаючий короб, в якому заодно сховається кухонна вентиляція.

8. Гладкі кухонні фасади

Їх простіше всього мити. Переважно світлі відтінки — на них не так помітні відбитки пальців, як на темних дверцятах шафок. Можливо, не даремно білі фасади так популярні у скандинавських господинь?

9. Відмова від килимового покриття

Килими та килимове покриття стануть величезними збирачами пилюки і доставлять чимало клопоту. Крім того, існує чимало технологій «теплих підлог», і килими як засіб від холоду цілком можна залишити в минулому.

10. Мінімалізм

 

Саме цей стиль ідеальний з точки зору прибирання. У ньому поєднуються рівні поверхні, лаконічні кольори і філософія відмови від зайвих деталей і прикрас.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини