14 важливих речей про гроші, які варто знати в 30 років, щоб не животіти в 50

Хтось до 30 років встиг вже купити квартиру або відкрити свою справу, а хтось ще намагається зрозуміти, як навчитися багато заробляти. У будь-якому випадку є очевидні речі, одні з яких ведуть до процвітання, а інші – до фінансової діри.

Тутка вибрав для вас найефективніші поради, які будуть корисні 30-річним.

1. Діти – це дорого



Підступний стереотип – дітей потрібно обов’язково народити до 20, 25 або 30 років. Але серйозно, діти – це дороге задоволення. І набагато краще, щоб вони з’явилися, коли ви будете до них готові, в тому числі і фінансово. Тому не поспішайте, а підготуйте фінансову подушку з партнером перед поповненням сім’ї, щоб насолоджуватися чудовими моментами, а не думати щохвилини про гроші.

2. Просити підвищення – не соромно

Якщо ви працюєте на одному і тому ж місці більше 3-х років, пора підніматися кар’єрними сходами. Просити підвищення – це вірний і правильний крок до поліпшення матеріального становища. Тому не соромтеся просити про підвищення і збільшення зарплати. Разом з тим не бійтеся брати більшу відповідальність і навантаження. Якщо вам вже кілька разів відмовили в підвищенні, подумайте про зміну роботи або поліпшення своїх навичок.

3. Винаймати житло іноді вигідніше, ніж купувати

Нам складно відмовитися від думки, що вкладення коштів у нерухомість – найкраще рішення. Але нерухомість дешевшає, а іпотека – це завжди велика переплата. Чи так це вигідно?

Ось наочний приклад. Житло коштує півмільйона гривень. Його оренда на місяць 4000-4500 тисячі, що близько 50 тисяч на рік.

Із загальної вартості квартири заберемо необхідні 50 тисяч, а решту суми покладемо на депозит. Одержимо гроші за відсотки, яких вистачить на наступний рік оренди.

А якщо вкласти цю суму більш розумно, наприклад, в облігації, за рік можна одержати ще більше. І у нас ще залишаться гроші.

Крім того, нема потреби витрачатись на ремонт, платити податок на житло, купувати меблі. Так що перед тим, як купити житло або орендувати його, прорахуйте все і виберіть найбільш вигідний варіант саме для себе.

4. Інвестуйте в своє здоров’я і освіту

Без міцного здоров’я людина мало чого досягне. Тому намагайтеся берегти себе, відпочивати на морі хоча б раз на рік, висипатися, їсти якісну їжу. А гарна освіта відчиняє для нас багато дверей в житті та руйнує кордони.

5. Не вкладайте грошей в те, в чому не розбираєтеся

Навіть якщо розбагатіти хочеться якомога швидше, в будь-яких фінансових запитаннях не завадять холодний, тверезий розум і спокій. Діючи на емоціях і вкладаючи гроші в сумнівні проекти, можна спіймати облизня. Краще ще раз порадитися з експертами, тверезо оцінити шанси на успіх.

6. Не позичайте, щоб розплатитися зі старими боргами

У багатьох популярна ідея – взяти новий кредит, щоб погасити старий. Або виплатити людині борг, взявши в борг у іншої. Це замкнуте коло. Краще взагалі боргів не наживати. Але, якщо так вийшло, відмовте собі в чомусь, заощадьте і погасіть заборгованість.

7. Підтримуйте зв’язок з друзями, знайомтеся з новими людьми

Приказка «Скарб – не друг, а друг – скарб» живе серед нас не просто так. Часом зв’язки вирішують в житті набагато більше, ніж гроші. Напевно, у вас були такі ситуації, які підтвердять цей вислів.

8. Вигідніше купувати не дешевий, а якісний одяг і взуття

Якісний одяг прослужить набагато довше, ніж дешевий. Тому вигідніше купувати довговічні речі. А якщо купувати на акції та розпродажі, то це вигідніше подвійно. Намагайтеся складати список необхідного і купуйте на розпродажі й акції. Заощаджені гроші краще відкласти на відпустку.

9. Відмовтеся від емоційних покупок

Емоційні покупки – велике зло, хоч вони і приносять радість. Якщо ви суворо стежите за своїм бюджетом, вони нароблять в ньому добрячих дірок. Адже емоційні покупки – це не що інше, як забезпечення потреби щастя і задоволення. Шукайте радість в чомусь іншому, замість того, щоб купувати десяту кофтинку «лише за 500 гривень».

10. Почніть вже зараз відкладати гроші на старість

Сьогодні вам 20, завтра – вже 30 на носі. Час швидкоплинний і безжальний, ви й не помітите, як доведеться забирати онуків з дитячого садка. Відкладаючи навіть по 20-50 гривень або доларів щомісяця, до пенсії можна зібрати хоч якусь суму, щоб відчувати себе більш-менш упевнено.

11. Намагайтеся готувати їжу вдома

Багато людей полюбляють їсти в кафе і ресторанах. Чи то тому, що лінуються вдома готувати, чи то тому, що помилково вважають, що громадське харчування не дуже дороге. Пройдіться по продуктових крамницях, а потім порахуйте, скільки грошей ви вже витратили задарма і наскільки дешевше і якісніше готувати вдома

12. Частину зарплати відразу відкладайте на депозит, формуючи фінансову подушку

Життя непередбачуване. Можуть виникнути ситуації, коли різко знадобиться кругленька сума. Але де її взяти? Необхідно з місяця в місяць відкладати з зарплати гроші на депозит на випадок, якщо виникне така екстрена ситуація, щоб ви не панікували, а знали, що вихід є.

13. Будьте однодумцем з другою половинкою в питанні фінансових витрат

У партнерів має бути одностайність у всьому. У тому числі в питанні фінансів. Якщо ви намагаєтеся заощадити і щось відкласти, а ваш партнер тринькає наліво і направо – розбагатіти у вас не вийде. Поговоріть з партнером і виробіть єдину стратегію витрат. Визначте загальну фінансову мету і досягайте її. Наприклад, щоб був стимул, зекономлені гроші відкладайте на поїздку на море.

14. Придумайте пасивне джерело доходу

Це добре, якщо у вас є робота, яка приносить достатньо грошей. Але в цьому нестабільному світі краще б мати кілька джерел доходу. Тому вивчайте нові сфери для інвестицій.

Тутка за матеріалами Adme

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини