8 чудових фільмів, сюжети яких засновані на реальних подіях

Чому так відбувається? Як людина змогла пережити ту чи іншу подію свого життя? Невже взагалі в житті так буває? Такі питання зазвичай виникають після перегляду фільмів, заснованих на реальних подіях.

Погодьтеся, кіно, зняте за чиєюсь біографією або подіями, що мали місце в минулому, завжди викликає особливий інтерес. Це не фантастика і не фентезі, де все можна додумати, стерти чарівною паличкою або полетіти на іншу планету. Це життя. Чиєсь реальне життя. Хоча часом воно може виявитися ще гучнішим того ж фентезі. Сьогодні такі фільми в нашій добірці.
Нобл / Noble, 2014 (Ірландія, В’єтнам, Великобританія)



Ім’я головної героїні цього фільму Крістіна Нобл навряд чи вам щось скаже. Це тому, що свою благодійну діяльність з порятунку дітей вона розгорнула в 1989 році у В’єтнамі, через 14 років після кровопролитної війни.

Дитинство самої Крістіни, проведене в Ірландії, було дуже непростим. Після смерті матері їй повідомили, що інші брати і сестри загинули, а її саму відправили до притулку. Коли вона втекла, то стала жертвою зґвалтування і через деякий народила дитину, яку усиновили анонімно проти її волі.

Пізніше Крістіна вийшла заміж, народила трьох дітей, але не раз піддавалася насильству з боку чоловіка. Її мрією було допомагати людям, і саме В’єтнам став тією країною, де вона знайшла своє покликання, заснувавши фонд допомоги дітям. «Нобл» — це історія про милосердя, про призначення і про неймовірно сильну жінку, про яку ви, швидше за все, не знали. До сьогодні.
Невинний / The Wronged Man, 2010 року (США)

22 роки — саме стільки боролася за справедливість і життя одного хлопця помічниця адвоката Пріссі Грегорі. Її підопічний — темношкірий хлопець Келвін Вілліс, чоловік і батько, засуджений довічно за вбивство і зґвалтування 12-річної дівчинки. Сама Пріссі — мати-одиначка, для якої боротьба з системою стає сенсом усього її життя і іноді ставить під загрозу відносини з близькими, в тому числі з сином.

Але щиро вірячи в невинність Келвіна, Пріссі наполегливо продовжує роботу над справою, навіть коли у того буквально опускаються руки. І, як ви вже здогадалися з назви фільму, її діяльність принесе плоди. У головних ролях: Джулія Ормонд та Махершала Алі, який отримав в цьому році «Оскар» за роль у фільмі «Місячне сяйво».

Кінець туру / The End of the Tour, 2015 (США)

У 1996 році в США вийшла одна з найгучніших книг в історії післявоєнної американської літератури — тисячу сторінок роман «Нескінченний жарт», а його творець Девід Фостер Уоллес тут же став знаменитістю, навколо якого злетів рій шанувальників і журналістів.

Серед них опинився і молодий журналіст Rolling Stones Девід Ліпскі, який повинен був підготувати матеріал про тур письменника. Книга Ліпскі про це п’ятиденну меланхолійну, філософську і трохи веселу подорож-інтерв’ю побачила світ через пару років після суїциду самого Уоллеса, який весь цей час страждав від глибокої депресії. Ну а сам фільм, по суті, є екранізацією цієї книги.

З міркувань совісті / Hacksaw Ridge, 2016 (США, Австралія)

Про війну біографічних фільмів знято чимало, але ця історія особлива, тому що герой, про якого йде мова в «З міркувань совісті», йшов на війну не вбивати, а рятувати людей, поклявшись, що з релігійних міркувань ніколи не торкнеться зброї. Звали його Десмонд Досс.

У картині, знятій Мелом Гібсоном, показані і знущання над Десмондом в армії, де його ніяк не бажали прийняти за свого, бо він відмовлявся вчитися стріляти, і його любовна історія, і його подвиг в битві за Окінаву, коли він особисто врятував 75 ​​людей. Сам фільм вже увійшов в топи кращих фільмів останніх років і взяв кілька престижних кінонагород, в тому числі «Оскар» за кращий звук і монтаж.

За кров до перемоги / Bleed for This, 2016 (США)

Тема спорту — благодатний грунт для зйомок біографій. У центрі сюжету — історія Вінні Пацієнца, американського професійного боксера. В кінці 80-х він вигравав один бій за іншим, але в 1991 році аварія, перелом шиї і вирок лікарів поставили хрест на кар’єрі боксера, яка стрімко розвивалася. Незважаючи на вердикт медпрацівників, Вінні потай відвідував зал і ринг, і через деякий час повернувся не тільки до нормального життя, але і в спорт.

У головній ролі Майлз Теллер, який багатьом запам’ятався по чудовому фільму «Одержимість», де він грав молодого барабанщика, зацикленого на бажанні довести диригенту, на що він здатний. А одним з продюсерів «За кров до перемоги» став сам Мартін Скорсезе.

Вуличний кіт на прізвисько Боб / A Street Cat Named Bob, 2016 (Великобританія)

Ще пару років тому однойменна книга займала перші рядки в різних рейтингах, а тут і фільм вийшов. Так, вам не здалося, головний герой цього фільму — звичайний рудий кіт на прізвисько Боб. Хоча, по правді кажучи, не такий вже він і звичайний, тому що вусатий і смугастий став справжнім порятунком для одного хлопця, який опустився на саме дно.

Джеймс Боуен, вуличний музикант і наркоман, одного разу повертаючись додому, побачив сидячого в під’їзді рудого кота. Помітивши на наступний день, що кіт хворий, Джеймс береться допомогти тварині, а пролікувавши того трохи, вирішує відпустити. Але не так все просто. Кіт став слідувати за ним по п’ятах, в тому числі на вулиці, коли той грав на гітарі або продавав журнали, що не могло не привернути увагу перехожих.

Так, разом з котом Джеймс став зіркою YouTube, а пізніше ще й дві зворушливі книги написав. Ну а якщо ви не читали їх, то хоча б подивіться цю теплу історію.

Будинок віце-короля / Viceroy’s House 2017 (Великобританія, Індія)

Віце-король, про якого піде мова в цьому фільмі, — це Луїс Маунтбеттен, дядько чоловіка Єлизавети II герцога Единбурзького Філіпа і останній віце-король Індії, при якому країна отримала незалежність. Події картини розгортаються в 1947 році, коли Маунтбеттен повинен був передати владу місцевим лідерам.

Але все виявилося не так просто: поки одні підтримували ідею незалежності, інші вимагали окремої держави для індійських мусульман, а треті від переговорів воліли і зовсім утриматися. Та й у самому будинку віце-короля, як в дзеркалі, відбивалися всі болючі процеси, що супроводжували розділ Британської Індії. У головних ролях: Х’ю Бонневіль, відомий за роллю в «Абатство Даунтон», Джилліан Андерсон і Майкл Гембон.

Дружина доглядача зоопарку / The Zookeeper’s Wife 2017 (США)

Якщо ви встигли свого часу оцінити фільм «Хоробре серце Ірени Сендлер», то і цей фільм вам однозначно сподобається. Знята по книзі Діани Акерман двогодинна картина розповідає історію директора Варшавського зоопарку Яна Жабинського і його дружини Антоніни, які в роки окупації Третім рейхом робили все можливе і неможливе для порятунку євреїв від нацистів.

Критики фільм сприйняли по-різному: одним історія самого зоопарку здалася цікавішою, ніж власне процес порятунку євреїв, в той час як інші помічали чудову і чуттєву гру акторів, гідну «Оскара», особливо Джесіки Честен, яка виконала роль Антоніни.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини