9 травня як вихідний небезпечний для України. В’ятрович пояснив, чому

 

Вихідним днем має бути саме 8 травня, щоб підкреслити, що Україна готова відзначати завершення Другої світової війни разом з Європою.


Це зауважив голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович у ефірі програми FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко на телеканалі ZIK.

Володимир В’ятрович пояснив, як протягом останніх років змінилися травневі свята та що ще важливо змінити.



«Щодо офіційного календаря, то травневими святами вважається 1 травня – це Міжнародний день праці, тобто була змінена назва з Міжнародного дня солідарності трудящих, яку ми успадкували від Радянського Союзу. Також скасовано вихідний 2 травня, але його перенесли на 25 грудня.

Але, на жаль, не прийнято, на мою думку, дуже важливого рішення – це перенесення державного вихідного з 9 травня – Дня перемоги над нацизмом на 8 травня – День пам’яті та примирення», – визнав Володимир В’ятрович.

Голова Українського інституту національної пам’яті переконаний, що вихідним днем має бути саме 8 травня, щоб підкреслити, що Україна готова відзначати завершення Другої світової війни разом з Європою.

«Окрім того, ми розуміємо, що 9 травня як вихідний – це чудова можливість для різного роду провокацій. Я нагадаю, що раніше 7 листопада – день Жовтневого перевороту 1917 року як вихідний був прекрасною можливістю для різного роду «червоних» провокацій. Але вже всі забули, що раніше у цей день так само була напружена ситуація та посилена увага правоохоронців.

І я переконаний, що це ж станеться, якщо вихідний буде перенесено на 8 травня. До того ж таким чином ми зможемо віддати більше належної уваги тим ветеранам Другої світової війни, які ще з нами. Адже навряд чи їм подобається, як спекулюють на їхньому житті різного роду антиукраїнські сили – так звані «безсмертні полки» – на вулицях українських міст», – підкреслив Володимир В’ятрович.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини