Заступниця голови МОЗ Ірина Микичак розповіла, як їй телефонують і лікарі, і пацієнти у зв’язку з поширенням коронавірусу.
Пацієнти просять допомогти врятувати рідних, лікарі вражені невідповідальним ставленням до карантину.
Про це Микичак написала у своєму Facebook, – повідомляє Про Львів.
“Ірино Володимирівно…Благаю Вас про допомогу для моїх батьків. Моя мамочка в реанімації, її підключають до ШВЛ. Татко трохи краще… Якщо ще щось можна зробити, благаю про допомогу!!! Я не можу їх втратити. Господи, я готова для них небо прихилити…”
Моє серце рветься від болю. Знаю, що мої друзі-лікарі роблять все можливе і неможливе…
Але вже понад 260 людей на Львівшині пішло з життя через підступний вірус…
Найбільше серед усіх областей…
Серед них знайомі, колеги лікарі…
Вже майже 1000 хворих медиків-це ще один антирекорд області.
Кожного дня мені пишуть і дзвонять, просять допомоги. Не спрацьовує ланцюжок сімейний лікар-екстрена допомога-спеціалізований ковідний-стаціонар…Львів’яни не мають інформації, маршрути пацієнтів не розроблені і не працюють.
Сьогодні розмовляю із зав.реанімацією однієї з наших львівських лікарень. Цитую майже дослівно: “Шаленію, від того, що відбувається. Два паралельні життя. Вони, там безтурботні веселі люди. З масками під носом і на бороді, яким розваги і подорожі важливі. І ми тут, у лікарні, тут, де наше Бергамо. Де стало значно більше важких пацієнтів, які пізно звертаються до лікарів. А пневмонії зараз інші, агресивніші і важчі, ніж це було на початках. Первинка не дає ради, а ми тут на межі…”
Шановні керівники Львівщини, зараз не до ґонорів і образ. Почуйте поради, адже фахівці МОЗ і ЦГЗ були, ретельно пропрацювали з департаментом ОЗ і готові допомагати по кожній проблемі. Можна зробити усі лікарні області ковідними, але досвід лікування є лише у кількох стаціонарах. Їх людський ресурс треба берегти і посилювати.
Вкрай важливо працювати з сімейними лікарями- налагодьте чітку взаємодію і координацію між медзакладами.
Організуйте ефективну роботу кол-центру з питань covid.
Інформуйте людей, розказуйте, пояснюйте, вчіть
Контролюйте роботу транспорту, торгових центрів і т.д.
Вимагайте дотримуватись простих правил інфекційної безпеки-бо нам з цим вірусом жити до появи вакцини.
І нарешті усім: ми подолаємо хворобу лише спільними зусиллями: маски-дистанція-чисті руки. А захворів – звертайся до сімейного лікаря.
Сьогодні не до жартів – біда чатує біля кожного з нас.
Хтось сумнівається, відчуває себе експертом- рекомендую волонтером в лікарню. Зразу прозрієте…
Дякую Igor Bernyk за діаграми і ретельний аналіз, який знаходиш сили зробити, незважаючи на щоденну вахту в інфекційному стаціонарі”
Редакція може не поділяти тексти та(або) погляди авторів і не несе відповідальність за їхні матеріали. Також редакція не несе відповідальності за коментарі, які розміщені в соціальних мережах під інформаційними матеріалами редакції.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини