В Івано-Франківській області коронавірус б’є рекорди, напередодні регіон показав найвищу добову захворюваність по Україні. Лікарні забиті пацієнтами, лікарі працюють до знемоги, Прикарпаття навіть захистили блокпостами і ввели жорсткий карантин.
Щоправда, водночас у регіоні не припиняє функціонувати гірськолижний курорт Буковель, де продовжують працювати ресторани і розважальні центри. А в самому Івано-Франківську залишаються відкритими промтоварні ринки і магазини, а мешканці не дотримуються маскового режиму, передає Обозреватель.
Карантин запровадили пізно
В Івано-Франківську лікарі і медсестри падають з ніг, кисню в лікарнях не вистачає. Багато лікарів кажуть, що карантин в області ввели занадто пізно.
“Потрібно було все закривати ще перед Новим роком. Зокрема, забороняти церковні служби. Приїхали заробітчани з Європи, пішли в церкви, потім у гості. Приїхали туристи, натовпами по Івану-Франківську щодня проїжджають і проходять. Ринки працюють, маскового режиму ніхто не дотримується, у половини маски під носом, у другої половини їх немає”, – обурюється лікар Центральної міської лікарні.
Із понеділка, 22 лютого, в місті частково закрили школи, ресторани і кафе працюють на винос, не функціонують спортклуби. Однак промтоварні магазини і ринки продовжують торгувати.
“Я щойно виходила на ринок, там народу – як зазвичай. У магазини заходять хто скільки хоче, ніхто не зупиняє, ніхто не штрафує. Геть не всі носять маски. А чого ви дивуєтеся, у нас мер за підприємців, він обстоює, щоб вони працювали, не банкрутували. Йому все одно, що в місцевих лікарнях немає місць і люди вмирають. Головне, щоб у бюджет йому гроші платили, на зарплати щоб чиновникам грошей вистачало. Поліція теж не працює, нікого не покарано, тому така ситуація”, – каже місцева пенсіонерка Оксана Петренко.
“У нас в Івано-Франківську карантину не дотримувалися ніколи. Всі ходили без масок, під час локдауну багато хто працював. У нас поліція нікого не карає. Наливайки відкриті, пивні працюють, кафе – заходь хто хочеш, нічні клуби ніхто не закривав”, – розповідає місцевий житель Анатолій.
Зараз в області організували 16 контрольно-пропускних пунктів, які перевіряють усіх, хто в’їжджає в регіон: міряють температуру й дивляться документи в разі потреби.
Правда, жителі області в соцмережах пропонують організувати такий самий пункт на в’їзді і виїзді з Буковеля.
Також у Борогодчанах розгорнуто мобільний госпіталь для хворих на коронавірус, оскільки класти їх уже нікуди. Це перший подібний госпіталь у країні за останній рік. А частину хворих уже розвозять у медустанови сусідніх областей.
Мер завжди був проти карантину
- Саме в Івано-Франківську мер Руслан Марцінків завжди відрізнявся своєю позицією щодо локдауну та обмежень. Він виступав проти карантину вихідного дня восени та, як і глава Львова Андрій Садовий, намагався оголосити суботи й неділі робочими, щоб обійти постанову Кабміну.
- У вересні мер Івано-Франківська заявляв, що червона зона для його міста незаконна, разом із кількома градоначальниками вони намагалися подати заяву до Окружного адміністративного суду Києва на уряд.
- Також ще в грудні він просив уряд не вводити локдауну після Нового року.
“Хотілося б, аби бізнес працював і заробляв гроші. Є позитивна тенденція щодо захворюваності на коронавірус”, – запевняв мер.
Однак уже з кінця січня кількість хворих в Івано-Франківську почала різко зростати. Але тільки в середині лютого по-справжньому почали бити на сполох, коли вже приховати проблеми було неможливо.
“У нас місць майже немає. Нещодавно розгорнули додаткові місця, але й вони вже зайняті”, – втомлено каже головний лікар обласної інфекційної лікарні Микола Столбен.
Буковель закриватися не збирається
Незважаючи на оголошений жорсткий карантин в Івано-Франківській області, її головний гірськолижний курорт “Буковель” не збирається зачиняти двері своїх ресторанів і розважальних центрів.
Ми обдзвонили кілька закладів і з’ясували, що там про закриття і не чули.
“О котрій ви хочете прийти? О шостій? Так, столик буде, ми на вас чекаємо”, – підтвердила менеджерка Salo. Те ж саме відповіли і в Rebra BBQ.
У закладі “Борзовареники” сказали, що в них усе відповідно до порядку живої черги.
“Місця будуть, ви обов’язково поїсте. Так, деякі обмеження у нас є. За столиком не більше ніж чотири особи, всі в масках і рукавичках. Ну, можливо, завтра ми будемо закриватися”, – відчувши недобре в запитаннях, повідомив менеджер.
Самі відпочивальники розповідають, що “Буковель” гуде вдень і вночі.
“Які обмеження? Все працює! Спа, басейни, ресторани, кафе, боулінг – усе відкрито. На спусках повно туристів, було багато снігу, приїхали покататися. Чудова погода. Ну який коронавірус, ви що! Тут на морозі жоден вірус не виживе!” – похвалився один зі співробітників “Буковеля” Микола.
Дійсно, в розважальному центрі курорту нам сказали, що і боулінг, і караоке працюють до четвертої години ранку.
“Цього року як ніколи багато туристів. Дуже багато іноземців, адже у них в Європі локдаун, усе позакривали. Вони й приїхали до нас. Кажуть, що тут дуже хороші траси, смачно готують у ресторанах, а високі ціни на готелі їх не бентежать. І поляків багато, чехів, угорців, з Австрії приїхали, з Німеччини – цілими сім’ями”, – каже господиня апартаментів Вікторія.
То невже на Прикарпатті так і не зроблять висновків? Адже ситуація в регіоні продовжує погіршуватися щодня.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини