Підприємець із Вінниці Анатолій Л. стверджує, що він і його колеги постраждали від шахрайських дій 34-річного Володимира Казьміна – глави зниклої на Житомирській трасі сім’ї. За твердженням валютника, Казьмін зайняв у 11 людей близько 500 тисяч доларів, а після того, як його знайшли, знову зник разом із рідними. У поліції неофіційно називають цю справу “бразильським серіалом”: мовляв, пристрасті тут вирують неабиякі, та й поворот “сюжету” небувалий.
Анатолій Л. оформлений як ФОП, займається обміном валют у Вінниці – там і познайомився з Володимиром. Розповідає, що з чоловіком працювали два роки на “довірчих відносинах” – як давно заведено в цьому середовищі, передає Обозреватель.
.
“Цей бізнес іде на довірі. Тобто досить слова “домовилися”, про розписки не йдеться”, – каже Анатолій.
Буває, що валютник не може самостійно провести операцію, тоді він звертається до колег. Наприклад, якщо йдеться про велику суму, а в нього не вистачає коштів. У цьому випадку допомагають інші колеги: займають відсутню суму в гривні, доларах, євро тощо.
За словами Анатолія, напередодні зникнення Володимир Казьмін “перехопив” 70 тисяч доларів, які обіцяв повернути наступного дня. Але вранці жоден із його телефонів не відповідав, зв’язок був відсутній. Не вийшло додзвонитися і його дружині.
“Найбільше нас насторожило, що і Володимир, і Оксана видалились із соціальних мереж. Але в те, що нас кинули, до останнього не хотілося вірити. Думали, щось трапилося”, – розповідає підприємець.
Почали розпитувати колег по бізнесу, і виявилося, що Казьмін у когось взяв у борг 20 тисяч доларів, у когось 30 і так далі: “Всього ми знайшли 11 людей, приблизна сума боргу Володимира за нашим підрахунком щонайменше пів мільйона доларів”.
Коли ошукані валютники поїхали додому до родини Казьміних за 10 кілометрів від Вінниці, то всередині побачили порожні стіни.
Після цього Анатолій звернувся до поліції.
“Там мені сказали, що це не шахрайство, а заяву приймуть як “звернення громадян”. Ну як не шахрайство? Адже в будинку було порожньо.
Володимир із дружиною продали плазму, меблі – не було ні виделки, ні ложки! У Житомирі пересіли на іншу машину – щоб заплутати сліди. Викинули телефони.
Спонтанно таке, звичайно, не робиться – це була продумана втеча”, – переконаний підприємець.
По суті, вінницькі правоохоронці не побачили складу злочину – “всього лише” цивільно-правові відносини. Тобто суперечки потрібно вирішувати в суді, а розшукувати за такою заявою Казьміна ніхто не збирався.
Анатолій каже, що тоді довелося знайти дочку дружини Володимира і вже вона написала заяву про зникнення: вітчима, мами і маленького братика. Тоді все закрутилося – поліція оголосила сім’ю в розшук.
Однак коли Володимира з дружиною і дитиною знайшли в Закарпатській області, то, за словами Анатолія, відпустили – оскільки кримінальне провадження щодо шахрайства відкрито не було.
Далі – більше: Казьмін із близькими знову зникли. Кредитори своїми силами знайшли їх у Луцьку. Постукали в двері, де зупинилася сім’я, і запросили чоловіка вийти обговорити ситуацію та що робити. За цей час, розповідає Анатолій, двічі приїжджав патруль.
“Перевіряли наші документи, говорили, що ми заважаємо людям спати. Але ми поводилися культурно, ввічливо. В результаті Володимир усе ж вирішив вийти до нас”, – розповів валютник.
А потім, за словами вінницького підприємця, Казьмін написав заяву в поліцію, що йому… погрожували вбивством. Зараз, каже Анатолій, Володимир із родиною … знову зникли. Виходить, уже втретє.
Кримінальне провадження щодо шахрайства (ст. 190 КК України) дійсно ще не відкрито, але “питання вирішується”.
“Володимир може потрапити за ґрати, якщо буде доведено, що в нього був умисел кинути людей на велику суму”, – розповіли правоохоронці.
За їхніми словами, зникнення сім’ї, розшук зниклих, яким займалося пів країни, і нові обставини все більше нагадують бразильський серіал. Ось тільки кіно часто закінчується хепіендом, що в нашому випадку навряд чи можливо. На сьогодні на руках у вінницьких поліцейських уже є п’ять заяв від потерпілих.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини