10 прикладів того, як мозок здатний викрити усі ваші таємниці

Людський мозок здатний вирішувати складні завдання, саме тому його порівнюють з суперкомп’ютером. Але що було би, якби комп’ютер став ділитися з оточенням вашою конфіденційною інформацією.

Тутка зібрав 10 прикладів, як мозок впливає на нашу поведінку і розкриває таємниці – навіть ті, про які ми і самі не здогадуємося.

Якщо вам постійно хочеться дивитися на людину, котра вам симпатизує, то…

…вашому мозку здається, що він пропустив якусь важливу деталь в його/її зовнішності.

Якщо ви часто програєте в суперечці, то…

…ймовірно, що ви – людина з дуже розвиненим інтелектом та схильні аналізувати будь-яку ситуацію. Під час суперечки ви робите переоцінку, розумієте, що ви, можливо, вивчили ідеально не всі аспекти і починаєте сумніватися у власних знаннях. Менш інтелектуальні люди не здатні на такий самоаналіз, вони надто самовпевнені та свої помилкові судження видають за істину.

Якщо ви гостро реагуєте на критику, то…

…ви невпевнена в собі людина. Критика для вас – важливіша за схвалення, адже вона підтверджує всі недоліки, якими ви себе наділяєте. Негативну оцінку ваших вчинків мозок сприймає як нетипову ситуацію, котра приховує загрозу і починає виробляти гормон кортизол.

Якщо у вас неохайний почерк, то…

…ваш мозок працює швидше за руки. Швидкість вашого мислення не дозволяє витрачати час на збереження охайності письма.

Якщо ви не можете позбутися від певної шкідливої звички, то…

…ви досить лінива людина, за допомогою цієї навички ваш мозок намагається відпочивати і працювати з найменшими зусиллями, адже при повторенні певної вивченої дії витрачається менше енергії. Саме тому будь-яку повторювану дію мозок намагається перетворити у звичку.



Якщо ви забуваєте, що хотіли зробити або куди йшли, то…

…ви зараз неосмислено переживаєте або роздумуєте над зовсім іншою проблемою. Якщо мозок працює над вирішенням кількох завдань, може статися збій і одна інформація здатна витіснити іншу, адже об’єм короткочасної пам’яті зовсім невеликий.

Якщо, поспішаючи, ви не можете знайти речей, котрі знаходяться на видному місці, то…

…ви бачите швидше, ніж думаєте і ваш мозок не встигає обробляти інформацію, котру отримує око. Це обумовлено нервовим напруженням, при якому мозок не встигає проводити аналіз зорової інформації

Якщо вам сняться речі, котрі ви робили вдень, то…

…ви багато часу проводите за одноманітною роботою. Таку діяльність мозок сприймає як сигнал до навчання і буде проводити оброблення знань уві сні та закріплювати отриманий досвід.

Якщо вам важко пригадати ім’я людини, навіть, якщо ви впізнали її обличчя, то…

…ви – справжній візуал. При знайомстві з людиною ми отримуємо багато інформації і мозок запам’ятовує те, що простіше для нього – так він економить енергію, у вашому випадку мозку потрібно витратити менше зусиль для опрацювання зорової інформації.

Якщо вас нудить в транспорті, то…

…організм думає, що його отруїли. М’язи посилають сигнал, що вони непорушні, очі показують, що навколишній світ – непорушний, а вестибулярний апарат відчуває рух. Ці суперечливі сигнали мозок сприймає як отруєння, тому нас починає нудити.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини