Другий рік пандемії коронавірусу може виявитися більш складним за перший – ВООЗ

Експерти попередили, що “після свят в деяких країнах ситуація ще більше погіршиться”.

Всесвітня організація охорони здоров’я вважає, що другий рік пандемії COVID-19 може бути більш складним за перший, оскільки в світі циркулює дедалі більше варіантів коронавірусу, передає ТСН.Про це в середу, 13 січня, сказав директор програми надзвичайних ситуацій ВООЗ Майкл Раян.

“Ми входимо до другого року (пандемії. – Ред.), і він може виявитися більш складним, враховуючи динаміку передачі вірусу та деякі проблеми, які ми спостерігаємо”, – сказав експерт.

За його словами, фахівці спостерігали “ідеальний сезонний шторм” у Північній півкулі, особливо в Європі і Північній Америці. “Холод, люди, що заходять усередину (приміщень. – Ред.), посилення соціального змішання, поєднання чинників, які призвели до збільшення передачі коронавірусу в багатьох країнах”, – пояснив Раян.

Водночас технічна директорка ВООЗ Марія ван Керкхов попередила, що “після свят в деяких країнах ситуація ще більше погіршиться, перш ніж стане краще”. Вона закликала людей до збереження соціальної дистанції. “Чим далі, тим краще. Переконайтеся, що ви витримуєте відстань від людей, що не є членами вашої родини”.

Раніше у Всесвітній організації охорони здоров’я попередили, що у 2021 році світ не має шансів на здобуття колективного імунітету до COVID-19, навіть попри масову вакцинацію.