Етикет подарунків: що не заведено або категорично заборонено дарувати в інших країнах

Дарувати подарунки завжди приємніше, ніж отримувати. І все заради щирих посмішок і блиску в очах рідних, коханих, друзів чи знайомих. Вибір презенту може розтягнутися на тижні та навіть місяці. А в результаті ми можемо поставити в ніякове становище не тільки себе, а й людину, яку вирішили потішити.

Читайте в матеріалі про культуру на різних континентах: де і що не варто дарувати, – пише Оbozrevatel.



1. Азія

Іноді в Азії люди можуть відмовлятися від подарунка: двічі, а то й тричі. Це правило етикету. У такому випадку вам потрібно наполягати на тому, щоб гостинець все ж прийняли. Далі потрібно подякувати, що вам не відмовили. А ще в країнах Азії існує чимало подарунків-табу.

У Китаї не можна дарувати:

  • Дзеркала. Адже тут цей предмет – “портал” для темних сил. Вважається, що подароване дзеркало може позбавити людину душевного спокою.
  • Квіти. Це сприйматиметься як натяк на те, що будинок господарів недостатньо затишний, тож ви принесли новий елемент декору.
  • Парасольки – символ розлуки, а годинник або “4 будь-яких предмети” – смерті. Білий колір у цій країні вважається траурним.

У Китаї не бажано дарувати квіти та парасольку.

У східній Азії (а ще в Італії, Бразилії, Швейцарії та Перу) не варто дарувати гострі предмети (наприклад, ножі). Такі дарунки символізують розставання.

У Кореї не даруйте взуття і носові хустинки. У першому випадку друг може піти із вашого життя, а в другому – це символ невдачі, емоційного зриву й вигорання.

2. Європа

Парфуми – звичний презент у більшості країн. Але не у Франції. Тут дівчині такий презент може дарувати хлопець або чоловік. А вручення парфумів із боку знайомого чи друга розцінюється як натяк на любовні стосунки. Ще французам не варто дарувати вино. Адже вони полюбляють самостійно обирати для зустрічі сорт цього виду алкоголю. Виняток – вино, яке ви привезли як національний презент з іншої країни.

В Італії не потрібно дарувати картини з птахами.

У Німеччині можуть негативно відреагувати на:

  • Подарунки у вигляді ножів чи ножиць (символ нещастя, розлуки), а також записних книг (натяк на непунктуальність).
  • Засоби із догляду за собою (крем для обличчя, шампунь тощо). Німці вважають такий подарунок інтимним, тож обирають його самостійно.
  • Занадто дорогі подарунки. Тут такий сюрприз розцінюють як спробу хабаря чи підлабузництво. До речі, погано можуть сприйняти лакшері-подарунки і в Америці, Англії та Ізраїлі.

В Італії не варто дарувати картини із зображенням птахів. У цій країні вважають, що якщо така картина впаде зі стіни – у будинку трапиться нещастя. Жителям Сицилії не даруйте атрибутику з котами (статуетки, брошки тощо): тут це символ трауру.

3. Америка

В Америці заведено дарувати подарунки разом із чеком. Річ у тому, що так американці зможуть повернути річ до магазину: якщо не сподобалася або не підійшов розмір (одягу, взуття). Тут такий підхід до подарунків вважається практичним.

В Америці даруйте подарунки разом із чеком.

4. Мусульманські країни

У мусульманських країнах більшість заборон пов’язані з релігією. Тут можна образити людей, подарувавши алкоголь (навіть якщо це цукерки з міцним напоєм). Окрім того, не можна вручати будь-які гостинці, пов’язані зі свинями чи собаками. В релігії ісламу ці тварини – нечисті.

Мусульманам не сподобається подарунок із атрибутикою собак чи алкоголь.

5. Африка

В Африці не радимо дарувати квіти. Для жителів цього материка вони символізують горе й скорботу. А ще тут не варто вручати фотографії і фотоальбоми. Жителі Африки вважають, що знімки відбирають у людини, якій дарують, частину душі.

В Африці не варто дарувати фотоальбоми та квіти.

 

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини