Французький пенсіонер випадково знайшов у себе малюнок Да Вінчі вартістю 15 млн євро

Французький пенсіонер виявив у себе вдома невідомий раніше малюнок Леонардо да Вінчі, на якому зображений святий Себастьян, прив’язаний до дерева.

Чоловік, чиє ім’я не називається, знайшов малюнок у сімейній колекції, зібраній його батьком, пише Медуза з посиланням на The New York Times.

Те, що малюнок дійсно належить руці Леонардо да Вінчі, підтвердили незалежний експерт, спеціаліст зі старих майстрів, а також куратор Метрополітен-музею Кармен Бамбах, одна з найбільш авторитетних фахівців з мистецтва Відродження, експерт з італійської та іспанської гравюри.

Експерти з’ясували, що малюнок був написаний лівою рукою (Леонардо да Вінчі був лівшею); більше того, на зворотному боці аркуша були два маленьких схематичних начерки тіні від свічки і написи.

Да Вінчі

tajan

Да Вінчі

tajan

В Метрополітен-музеї в 2003 році були представлені два з восьми відомих малюнків святого Себастьяна-мученика з музеїв Гамбурга і Байонни. Малюнок, який знайшов французький пенсіонер, дуже схожий на гамбурзький варіант, де теж є оптичні дослідження і написи на зворотному боці аркуша.

Кармен Бамбах заявила, що авторство Леонардо безперечне. Вона вважає, що знайдений малюнок — найцікавіший з усіх трьох знайдених начерків, імовірно зроблених Леонардо в процесі роботи над картиною (ймовірно, згодом загубленою). На малюнку видно, як художник досліджував фігуру і яким чином змінювалися його ідеї під час роботи.

Виявлений “Святий Себастьян” датується 1482-1485 роками і відноситься до раннього — міланського — періоду творчості художника.

Паризький аукціонний будинок Tajan оцінив знайдений малюнок в 15 млн євро. За законом, Франція має право оголосити малюнок національним надбанням і накласти заборону на його вивіз за кордон — у цьому випадку протягом 30 місяців влада повинна будуть зібрати гроші на викуп твору мистецтва.