Як гардеробниця вчила директора ресторану заробляти гроші

Реальна історія про те, як креативно мисляча гардеробниця збільшила дохід ресторану у 2,5 раза. 

Один із клієнтів бізнес-школи з вивчення технологій роботи з поколіннями зателефонував своєму куратору з таким питанням. А сам він ресторатор, директор ресторану. Каже: тут такий нюанс, моя гардеробниця записалася до мене на прийом із формулюванням: “з питань стратегії розвитку ресторанів”.

Куратор здивовано: – Справді?

– Так. Я в присутності секретарки кілька разів це перечитав. Я 20 років у ресторанному бізнесі. До цього до мене двічі приходили гардеробниці: один раз з приводу підвищення зарплати, а другий – з приводу вагітності. Як думаєш, мені варто її прийняти?



Куратор відповів, що прийми обов’язково і мене в шафу посади, щоб я послухав.

Прийшла дівчина, 21 рік, і заявляє: “я тут вирахувала, скільки ви втрачаєте, тобто недозаробляєте…”.

Директор дещо ошелешений, думає, як це, за 20 років ведення бізнесу, і тут така заява… але стримавшись тихо каже: “ну, і скільки ж? і як це?”

Ви розумієте, я гардеробниця. По-перше, я бачу, хто приїжджає, а ви не бачите, бо в гардеробі вони роздягаються, а до залу заходять вже всі одинакові, в сорочках, краватках… Другий важливий момент, що я гардеробниця, я для них нуль, ніхто, і вони, виходячи з ресторану при мені, коли я їм віддаю пальто, починають, незважаючи на мене, розповідати, як тут їх недообслужили, як їм тут не сподобалося. А я це все ж чую. І я бачу, як ви нерозуміючи, хто до вас приходить, скільки ви недодаєте і як вони потім до вас не повертаються.

– Ну, так, – каже директор. – є певні проблеми. І що тепер робити?

– Я все придумала. Я розділю номерки по зонах: з 1 по 20 V.I.P.и, з 20 по 100 – середняки, а з 100 до 200 – студенти. Від вас треба лише одне, купити великі м’які іграшки, які ми прив’яжемо до номерків, щоб їх не можна було у сумку сховати. І тоді ось що ми будемо робити: у нас з вами буде таємна мова і офіціанти зразу бачитимуть, хто прийшов; іграшка на номерку буде свідчити, що перед вами V.I.P., а це означає, що треба швиденько нести Hennesi у вигляді комплімента і т.д.
І дівчина почала управляти V.I.P. залом. V.I.P.и були віпами, студенти – студентами і т.д.

Далі, вона почала імпровізувати. Бачить зал порожній, вона дає студенту номерок V.I.P.а і йому приносять бокал Hennesi. За секунду той дістає телефон і телефонує друзям: – “Альо, тут на халяву Hennesi наливають”. Через якийсь час зал переповнений.

Далі почала писати в офіціантській, що номерки означають. Вона побачила, що багато клієнтів приїжджають на автомобілях марки BMW і каже, “а давайте зробимо десерти з логотипом BMW і зробимо презенти власникам таких авто.

Ті згодом: – Ах, а як ви здогадалися?

Ресторан збільшив обсяг виручки у 2,5 раза. Як ви думаєте, там є “текучка”? – Там п’ятий рік поспіль обслуговуються одні і ті самі клієнти.

Їм дико цікаво там працювати. Дівчина продовжує працювати гардеробницею. Всі п’ять років. Так зарплата у неї збільшилася лише у 1,5 раза. Вона сказала: “мені більше не треба, мені достатньо, не балуйте мене поки”.

Найголовніше, як ви думаєте, що записано у неї у трудовій книжці?

– Польовий директор з маркетингу.

Джерело: Кенгуру

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини