Як виглядають творці 10 світових брендів, які майже ніколи не показують своє обличчя

Деякі власники всесвітньо відомих компаній буквально не сходять з обкладинок журналів, а їх імена так і миготять в заголовках газет. Однак є й ті, хто віддає перевагу приватності, а не публічності. Але ми їх все-таки розшукали.

Тутка пропонує поглянути на людей, результатом роботи яких ми користуємося щодня.

Nike — Філ Найт

Молодого Філа Найта і його тренера Білла Бауермана об’єднала пристрасть до бігу. Якість бігового взуття, яке продавалося в США в 60-і роки, абсолютно їх не задовольняло. І тоді вони вирішили створити компанію Blue Ribbon Sports, щоб продавати в Америці японські кросівки (зараз ця фірма називається Asics).



З часом з постачальниками ставало все складніше і складніше працювати, тому підприємці зважилися на створення власних кросівок. Їх придумав Бауерман: вафлеподібний дизайн підошви, який поліпшував зчеплення, тренер придумав, глянувши на вафельницю своєї дружини.

У 1978 році компанія офіційно отримала назву Nike, а потім і свій незмінний логотип. Найту не подобалося слово Nike, він хотів назвати компанію «Шостий вимір», але колеги вмовили його відмовитися від цієї ідеї. До речі, про всі ці події Найт легко і захоплювально розповідає в своїй книзі «Продавець взуття» — рекомендуємо до прочитання.

Starbucks — Говард Шульц

Спочатку Starbucks відкрили в 1971 році як магазин з продажу кавових зерен і обладнання в Сіетлі. І тільки в 1987 році, коли компанію викупив Говард Шульц (власник кав’ярень Il Giornale), заклад став перетворюватися в повноцінну кав’ярню.

Говард надихався атмосферою італійських еспресо-барів, і можна сказати, що саме він став популяризатором напоїв на основі еспресо в Америці.

Ну, а подальший розвиток бренду відомий всім: сьогодні кав’ярні Starbucks можна зустріти практично в будь-якій точці світу.

ZARA — Амансіо Ортега

 

Амансіо починав свій бізнес в далекі 70-ті: разом зі своєю дружиною Росалією вони шили халати і нічні сорочки прямо у себе в вітальні. Одного разу німецький партнер скасував замовлення на велику партію, і подружжя вирішило продавати одяг самостійно. Перший магазин вони відкрили в 1975 році в містечку Ла-Корунья, Іспанія.

Справи йшли на краще: марка вирішила дотримуватися концепції «миттєвої моди», при якій модні і трендові речі з’являлися в магазинах кожні 2 тижні. Згодом компанія перейменувалася в Inditex і відкрила нові магазини одягу: Massimo Dutti, Pull and Bear, Oysho, Zara Home, Uterqüe, Stradivarius, Lefties і Bershka.

Станом на серпень 2017 року Амансіо Ортега вважається найбагатшою людиною в світі за версією Forbes.

Pandora — Вінні і Пер Еніволдсен

У 1982 році подружжя Еніволдсен відкрили невеликий ювелірний магазинчик в Копенгагені: вони привозили прикраси з Таїланду і продавали їх. До 1987 року компанія виросла і тоді подружжя вирішило створювати прикраси власного дизайну.

Але пройшло більше 10 років, перш ніж прикраси Pandora завоювали світову славу. У 2000 році був придуманий браслет з шармами: покупці могли створювати прикраси власного дизайну, збираючи підвіски на браслеті. З тих пір компанія не припиняє рости, а подружжя Еніволдсен є одними з найбагатших людей Данії.

Ferrero — Мікеле Ферреро

У 1957 році Мікеле отримав сімейний бізнес з виробництва шоколадної пасти з лісовими горіхами. Молода людина жваво взялася за справу. Щоб придумати нові продукти, він представляв збірний образ італійської домогосподарки і задавався простими питаннями: що вона купує собі  та своїм дітям, чим смачним любить потішити себе?

Так він придумав шоколадні яйця Kinder Surprise (діти люблять шоколад, а батьки змушують їх пити молоко, тому він об’єднав ці продукти), цукерки Ferrero Rocher і Raffaello, удосконалив рецепт сімейної пасти і дав їй більш звучну назву — Nutella.

Мікеле зауважив, що американки піклуються про свою фігуру і прагнуть справити хороше враження: для них він придумав м’ятні цукерки Tic Tac, в яких всього 2 калорії.

Підприємець прожив довге життя і помер у віці 89 років, залишивши своїм дітям бренд, який сьогодні знають і люблять в усіх куточках світу.

Hard Rock Cafe — Айзек Тігретт і Пітер Мортон

У всесвітньо відомої мережі кафе вельми цікава історія створення. У 1969 році музиканти групи The Doors записували альбом під назвою Morrison Hotel. Приблизно в цей же час вони випадково натрапили на закусочну під назвою Hard Rock Cafe, а їх альбом якраз був записаний в стилі хард-рок. Вони зробили кілька кадрів в цьому кафе і потім помістили отримане фото на задню сторону обкладинки альбому.

Через рік їм зателефонували два англійці — Айзек Тігретт і Пітер Мортон — з проханням дозволити їм відкрити в Лондоні кафе під назвою Hard Rock Cafe. Музиканти не заперечували, і незабаром мережа кафе з вільною атмосферою стала завойовувати світ.

Laсoste — Рене Лакост

Відому на весь світ марку придумав не кутюр’є, а французький тенісист. У 20-ті роки минулого століття в теніс грали в сорочках з довгим рукавом. У 1926 році тенісист Рене Лакост самостійно зшив для одного з турнірів сорочку поло з легкої трикотажної тканини з короткими рукавами.

Рене називали «алігатором»: він не пробачав помилок суперникам. Так на сорочці, в якій виступав спортсмен, з’явився крокодил — згодом він став беззмінним логотипом бренду. У 1933 році Рене пішов зі спорту і заснував бренд з виробництва сорочок для занять тенісом, гольфом і вітрильним спортом.

Lego — Оле Кірк Крістіансен

На початку 1930-х датчанин Оле Кірк відкрив фірму з виробництва прасувальних дощок і сходів, але незабаром переключився на виробництво дерев’яних іграшок. Назва компанії Lego складається з двох датських слів: leg (грати) і godt (добре).

З 1947 року іграшки стали пластмасовими, а потім з’явилися штирі, щоб їх можна було з’єднувати між собою, — так з’явився конструктор Lego. Цікаво, що елементи конструктора сумісні один з одним у всіх своїх варіантах: їх форма і дизайн змінювалися, а кріплення — ні. Тому сучасні деталі легко з’єднуються з найпершими екземплярами.

Оле прожив 66 років, залишивши компанію своїм 4 синам.

Google — Ларрі Пейдж і Сергій Брін

Компанію створили два студента Стенфордського університету — Ларрі Пейдж і Сергій Брін. Спочатку вони написали дослідницьку роботу про систему інтернет-пошуку, а потім на основі своїх досліджень в 1998 році заснували компанію і зареєстрували домен google.com. Назва Google походить від англійського слова googol, що означає цифру 1 з 100 нулями.

Решта — вже історія, плодами якої ми користуємося сьогодні кожен день.

Instagram — Кевін Сістром

Всесвітньо відомий сервіс придумав ще один студент Стенфорда — Кевін Сістром. Хлопець захоплювався фотографією і одного разу навіть поїхав до Флоренції, щоб познайомитися з мистецтвом ближче. Викладач показав йому фотоапарат Holga, який робив квадратні знімки зі спотвореннями в стилі ретро.

Через деякий час Кевіну вдалося залучити інвестиції, і разом з таким же вчорашнім студентом Майком Крігер вони почали розробку власного фотосервісу. Конкуренти наступали на п’яти, необхідно було придумати щось унікальне, але просте у використанні. Сістром згадав про дешеву камеру з Флоренції і надихнувся на створення фільтрів. Так з’явився перший фільтр X-Pro II.

Через 2 роки після запуску додатка його викупив Facebook за $ 1 млрд. Instagram став чимось більшим, ніж звичайна програма, його можна любити чи ненавидіти, але залишитися байдужим навряд чи вдасться.

Джерело: тутка

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини