Є версія інсценування: юристка Анна Маляр прокоментувала захоплення автобуса в Луцьку

Криміналістка та юристка Анна Маляр не відкидає версії інсценування у історії із захопленням автобуса в Луцьку.

Нетиповими вона називає захоплення заручників і самого терориста Максима Плохого.

Про це Маляр написала у своєму Facebook, – повідомляє Про Львів.

“Дуже нетипове захоплення заручників і нетиповий злочинець, який їх захопив. Якщо ви ще не читали новини, це трапилось сьогодні в Луцьку.

Чоловік, який захопив автобус з 20тьма заручниками, представився як Максим Плохой.



На просторах інтернету у 2014 році була викладена книга Максима Плохого “Філософія злочинця. Апологія свободи. Антисистема”.

Чи справді та людина, яка захопила зараз автобус, і є автором цього тексту – поки не відомо. Книга, як би це делікатно сказати, безсистемний набір так би мовити філософських думок малоосвіченої в цій царині людини поєднаний з автобіографією. Автобіографія, швидше за все, дуже прикрашена або взагалі вигадана. Події відбуваються в Україні і ніби то пише людина, яка відбуває покарання у в”язниці.

Тепер щодо самого захоплення.

в нашій державі вкрай рідко вчиняються захоплення заручників за таким сценарієм. За останні 10 років у реєстрі судових рішень є лише 21 вирок за захоплення заручників. Серед них лише один випадок, коли були взяті у заручники пасажири автобуса. Це було у с. Щастлівцево, Генічеського району, Херсонскої областї. Тоді зловмисник змусив водія змінити маршрут автобуса, погрожував йому розбитою пляшкою та вимагав зустрічі з прокурором. В процесі слідства з”ясувалось, що злочинець був під дією наркотичних речовин.

Всі інші вироки по захопленню заручників – це дуже конкретні вимоги, зазвичай, гроші. Майже всі випадки – це організовані групи, які на цьому заробляли. Рідше трапляються поодинокі наркомани чи крадії, які беруть у заручники випадкових свідків на місці злочину і вимагають від тих мовчання.

В даному випадку в Луцьку вимоги зловмисника вже говорять про його неадекватність – звернення до всіх гілок влади з вимогою у чомусь там зізнатись. Натомість людина все ж таки готувалась, мріяла про славу – адже в поліцію він заявив сам, вчинив це ранку у вівторок, щоб у ЗМІ було вдосталь часу це висвітлювати. Тай назва його книги дуже пафосна – з претензією на месію.

Щоправда, після історії з Бабченко, не хочу, але доводиться припускати і версію інсценування, тим більше, що розгон в пресі не аби який, є заява президента, міністр МВС вилетів на місце події. Але сподіваюсь, що така реакція влади продиктована цінністю життів заручників.”

Редакція може не поділяти тексти та(або) погляди авторів і не несе відповідальність за їхні матеріали. Також редакція не несе відповідальності за коментарі, які розміщені в соціальних мережах під інформаційними матеріалами редакції.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини