Колективний імунітет від Covid-19 може бути недосяжним – американські науковці

Попри всеохоплюючу кампанію вакцинації у США та безперебійні поставки вакцини американські вчені сумніваються, що країна досягне колективного імунітету до коронавірусу.

Зараз у Сполучених Штатах, де вакцинація поставлена на потік та забезпечена широка пропускна здатність для щеплення дорослого населення, почали виникати сумніви щодо здатності США досягти колективного імунітету, пише видання Gazeta.ua з посиланням на The New York Times.

“Щоденні показники вакцинації падають, і серед науковців та експертів у галузі охорони здоров’я існує загальний консенсус, що поріг колективного імунітету недосяжний – принаймні не в найближчому майбутньому, а можливо, ніколи”,- зауважує видання.

Причиною називається велика кількість мутацій коронавірусу, а також небажання майже третини дорослого населення в США вакцинуватися. При цьому підкреслюється, що для формування колективного імунітету необхідна наявність антитіл у щонайменше 80% населення.

“Навряд чи вірус щезне. Однак ми хочемо зробити все від нас залежне, аби переконатися, що інфекція може перейти в легшу форму”, – зауважив у цьому зв’язку біолог.

Американські науковці доходять висновку, що замість довгоочікуваного зникнення вірус, найімовірніше, стане “керованою загрозою”, яка циркулюватиме впродовж років, спричиняючи масову госпіталізацію та летальні випадки, щоправда, у значно меншій кількості.