Купання в чанах: секрети релаксу по-українськи

Ми часто прагнемо нових вражень, шукаючи їх за кордоном і не замислюючись про те, що і в Україні достатньо захоплюючих місць, які в змозі подарувати неповторні враження та збагатити новими відчуттями.

Одним із таких місць, яке бездоганно поєднує гармонічний відпочинок із оздоровчими процедурами для тіла та розуму, є чан, купання в якому вважається чи найпопулярнішим видом оздоровлення.



Попаритись у чані, по-українськи, тепер можна в багатьох місцях.

Чан в наш час – це місткий чавунний котел, що підігрівається багаттям на дровах. Хоч чани і обгороджені дерев’яними перегородками, але, фактично, вони знаходяться на вулиці. Тому особливо екстремальні відчуття відпочиваючі отримують взимку, коли перебування в котлі чергується із зануренням в крижану воду (басейн, озеро, річка, тощо) Тіло настільки розпарюється, що ніякий холод йому стає не страшний. Чани бувають різних розмірів, можуть наповнюватись мінеральною водою. Багаття прогріває воду в чані поступово, до 40о С. Оскільки слабкий вогонь під котлом постійно підтримується, на дно ємності вкладають камені, які допомагають збалансовувати температуру та не дають відпочиваючим обпекти ноги.

Секрет українського чану полягає:

  • У лікувальних властивостях мінеральної води, які по-особливому розкриваються лише при її нагріванні до визначеної температури, та стають справжнім спасінням для хворих м`язів та суглобів, при цьому покращується робота усього опорно-рухового апарату;
  • Контрастні водні процедури «тепло-холод» позитивно впливають на судини та шкіру; нормалізують роботу вен, судин, відновлюють нормальний кровообіг.
  • Купання у теплій воді на природі може позбавити від стресів, втоми, депресії, безсоння та решти нервових розладів;
  • Регулярне відвідування чана суттєво знижує ризик виникнення простудних захворювань;
  • За рахунок впливу високих температур, через пори шкіри краще проникають цілющі компоненти, що містяться у мінеральній воді, ефективніше виводяться із організму токсини та шлаки.

Але водночас,щоб відчути усі переваги цього виду процедур, важливо дотримуватись дієвих та перевірених рекомендацій, які убезпечать від негативних наслідків та недоліків даної послуги:

  • Обираючи чан, поцікавтесь санітарними правилами, наявністю душа та частотою заміни води у чані, а також дотриманням цих правил.
  • Якщо перерва між Вашим та попереднім відвідуванням чана менше двох годин, це повинно насторожити.
  • Побоювання, що в чані багато людей і невідомо, хто чим дихає, теж небезпідставні. Саме тому, краще заздалегідь подбати про компанію, надавайте перевагу лише добре знайомим вам компаньйонам, уникайте збірних відвідувань, дотримуйтесь елементарних санітарних правил, які існують у будь-якому басейні чи сауні: спочатку – душ, а потім все інше.
  • Перед тим, як купатись у чані, дізнайтесь у лікаря: чи не існує протипоказань для відвідування Вами сауни або лазні, чи не має у Вас алергії на трави та хвою. Адже якщо такі проти покази мають місце, краще утриматись від відвідування чана.
  • Обирайте місткий чан, адже розмір чана також впливає на зручність перебування у ньому: більше простору – більше комфорту. Найкраще обирати чан, що може вмістити 6-8 осіб.
  • Якщо є можливість обирати чан за конструкцією, тоді краще зупинити свій вибір на чані із пласким дном, оскільки у ньому комфортніше перебувати, особливо із компанією.
  • Найкращою для перебування в чані визначена температура води 35-40 градусів.
  • Слід пам’ятати – все повинно бути в міру. Надмірне перебування в чані може негативно вплинути на стан здоров’я. Дотримуватись правил та термінів перебування в чані слід так само, як під час відвідування парної чи лазні. Принаймні, при ретельному дотриманні саме цих правил, можна відчути максимально лікувальний ефект.
  • Існують щоправда стійкі критики купання в чані. Але й для них переважна частина негативних аргументів нейтралізується наявною гарантією того, що після кожного замовлення, чан піддається ретельній санітарній обробці: мийка та зміна води.
  • Ще одним моментом, на який звертають увагу противники чана, є відсутність перевірених клінічних досліджень про лікувальну дію даної процедури на людський організм. Тому, мовляв, не варто очікувати неймовірних результатів від відвідування цієї екзотики. Найбільше, на що можна розраховувати, за словами противників чану, – це 100% -вий ефект лазні чи сауни.

Сподіваємося, що незабаром все ж підтвердження позитивних властивостей купання в чані, будуть отримані. А наразі прихильникам водних процедур у чані варто насолоджуватися невимовними відчуттями купання у відкритій купелі просто неба із ароматом цілющих трав, чи хвої. Адже воно таки того варте. З легким паром!

Джерело: Відпочинковий комплекс “Дача”

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини