Мануфактура Купідона: історія перших валентинок

У Європі День святого Валентина став широко відзначатися з XIII століття, у США — з 1777 року. Найдавніша валентинка англійською мовою – це листи, написані 14 лютого 1477-го графинею Марджері Брюз її майбутньому чоловікові Джону Пастону “моєму коханому Валентину”.

1797 року британський видавець видав брошуру “Валентинки для юнака”, в якій містилося безліч сентиментальних віршів для закоханих. Друкарі почали випускати до свята картки з віршами та ескізами, які називалися “механічні валентинки”. Паперова валентинка настільки була популярною в Англії на початку XIX століття, що за ними були черги. Такі друкарні називали “Мануфактура Купідона”, – пише Газета.юа.Дорогі листівки на День Валентина виготовляли із справжнього мережива та стрічок. 1835 року 60 000 карток на Валентина було надіслано поштою Великої Британії. Тоді поштові витрати були дорогими.

У Сполучених Штатах перші валентинки з тисненого паперового мережива виготовлено 1847-го Естер Хоуланд зі штату Массачусетс. Жінка помітила велику популярність у Британії і спробувала налагодити друк у США.

1868 року британська шоколадна компанія створила коробку шоколадних цукерок у формі серця до Дня святого Валентина. У другій половині XX століття валентинки доповнювали солодощами та прикрасами.