Російські окупанти масово дезертирують, щоби не воювати в Україні. Страх перед ЗСУ у них настільки великий, що вони вважають за краще сісти у в’язницю, аби не зіткнутися віч-на-віч з українськими воїнами.
Один із таких масових “виходів” стався у квітні на Донбасі, звідки майже три сотні окупантів, прихопивши зброю, втекли до рідного Заполяр’я. Про це з посиланням на джерело в українських спецслужбах пише Оbozrevatel.
За даними спецслужб, у середині квітня з Донбасу втік цілий взвод російських окупантів.
“Дізнавшись, що їх поженуть у бій для прориву позицій ЗСУ, 295 осіб з Ненецького автономного округу разом із власною зброєю залишили місця дислокації бригади. Окупанти вирушили на кордон Росії з Луганщиною, де мало не влаштували стрілянину з ФСБвцями, після чого кілька тижнів добиралися до російської глибинки на Заполяр’ї”, – пише видання.
Вдома втікачі насолоджувалися свободою недовго. Їх затримали та запроторили до слідчих ізоляторів.
“Згідно з російським кримінальним кодексом, ординцям загрожує до 10 років за ґратами, адже вони діяли у складі організованої групи, а також втікали з автоматами. Тепер дезертирів показово судитимуть – щоб інші росіяни боялися отримати подібне покарання”, – сказано в повідомленні.
Певний відсоток “відмовників”, кажуть у спецслужбах, є практично у кожному російському підрозділі. Рашисти не розуміють цілей розв’язаної Росією війни в Україні і бояться каліцтв або смерті. Не додає мотивації окупантам і постійне збільшення в їхніх лавах строковиків – дуже молодих росіян.
Та й ефективна робота української артилерії та авіації украй демотивує російських військових. Тож зупинити потік дезертирів не можуть навіть розстрільні загони кадировців, які є в Україні.
Як пише 24 канал, реалії війни протвережують навіть найбільш одурманених пропагандою Кремля росіян. Серед особового складу розбитих в Україні підрозділів ворожої армії переважає думка про тотальний ідіотизм найвищого військово-політичного командування.
“Через таку ситуацію на фронтах російські нелюди все частіше завдають собі каліцтв, щоб їх повернули додому, ламають техніку, щоб не їхати на прорив, а також відмовляються від участі в бойових діях.
З огляду на те, що Росія юридично не перебуває у стані війни, за відмову брати участь у бойових діях притягнути до кримінальної відповідальності військових ніхто не може. Розстрільні загони кадировців, які мають душити бунти серед військових, виявляються взагалі марними, якщо кількість тих, хто відмовляється, перевищує кілька десятків”, – резюмує видання.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини