Не лише Карпати: 7 ідей для подорожі Україною в жовтні

Літо закінчилося, а відпустка ще не почалася? Не всім вдається влаштувати собі відпочинок у літню погоду. У когось це навпаки високий сезон у роботі й ніколи подорожувати. Але це не значить, що треба зовсім забути про відпустку, адже спланувати круту мандрівку можна і восени. 

Варіанти осінніх маршрутів Україною:

Кам’янець-Подільський. Місто, посеред якого розташований замок. Уявіть, що навколо замку ще і все вкрито деревами з жовтим листям. Переваги містечка в тому, що до нього легко дістатися громадським транспортом, тож комфортно доїде й той, у кого немає власного авто. Це туристична локація, але без натовпу людей. Зате з перевагами для мандрівників: великий вибір житла для оренди, цікаві заклади з кавою та місцевими стравами.Оптимально сюди їхати на 2–3 дні, щоби встигнути все побачити і з’їздити ще на 1 день у Хотин. До хотина можна дістатися за 30–60 хвилин на автобусі. Або ж, якщо ви їдете з компанією, то в ту ж ціну обійдеться таксі.



Тернопіль. Теж легко дістатися з будь-якого міста громадським транспортом, легко орендувати житло, є великий вибір закладів. Це хороший варіант для тих, хто вже кілька разів був у Львові, бачив Ужгород та Івано-Франківськ і шукає щось нове.В місті варто обійти з різних сторін Тернопільський став, відвідати парк Топільче, Тернопільський замок, прогулятися вулицею Валова.

Місто Буськ, Львівщина. Львів’яни можуть поїхати сюди не у відпустку, а просто у якийсь вихідний. Чудовий варіант одноденної мандрівки на власному авто.В самому містечку слід прогулятися центром, побачити Палац Графа Бадені, Костел Святого Станіслава, парк Франка. А всього за 10 хвилин від міста розташована равликова ферма Tante Snails. Там можна побачити, як вирощують равликів, а також спробувати їх, запеченими під різними соусами, під келих вина.

Мукачево. Маленьке місто варте уваги, хоча б через замок Паланок. Варто відвідати ще Кафедральний костел Святого Мартина. Також, у місті є гарний старий центр, де безліч закладів із локальними традиційними стравами. Поїздку в Мукачево можна влаштувати, захопивши також Ужгород, у який варто їхати, навіть якщо вже були тут кілька разів.
Берегове. Містечко варте окремої поїздки, але його також можна об’єднати в маршруті з Ужгородом і Мукачево. У Береговому головна туристична фішка — це виноробні та дегустації. Історичний центр виглядає не менш атмосферно, ніж у Мукачево й закладів із традиційною кухнею регіону теж вистачає.

Полонина Руна. Якщо ж під час відпустки вам важливо втекти з міста — то Полонина Руна якраз те, що треба. Вона знаходиться на Закарпатті й це найбільша полонина Українських Карпат. Особливо гарно тут восени, коли золотисті вершини вкриті туманом. Дістатися на полонину можна транспортом, або ж пішки. Але ми все ж радимо піший похід, бо зайві автівки лише псують чистоту повітря й атмосферу присутності в дикій природі.

Берегове. Містечко варте окремої поїздки, але його також можна об’єднати в маршруті з Ужгородом і Мукачево. У Береговому головна туристична фішка — це виноробні та дегустації. Історичний центр виглядає не менш атмосферно, ніж у Мукачево й закладів із традиційною кухнею регіону теж вистачає.

Гора Шпиці. Ще одна локація в Карпатах, куди обов’язково слід потрапити восени. Гострі містичні скелі, густий туман на заході сонця, золотисті поляни — усе це виглядає містично, ніби картинка з якогось фентезі. Після походу на гору, можна ще заїхати на кілька днів у Верховину. Там є чим зайнятися навіть у дощ: гірські краєвиди відкриваються вже з вікна, на кожному розі небанальні історичні музеї, заклади з українськими стравами.

Як підготуватися до осінньої мандрівки: кілька порад

  • Візьміть собі гарні дощовики. Носити на собі тонкі дощовики, які псують зовнішній вигляд, не хоче ніхто. Але якщо купите собі яскраві непрозорі плащі, то навіть у дощ гуляти стане приємніше, і не треба буде знімати його щоразу, коли хочеш десь сфотографуватися.
  • Дивіться прогноз погоди перш, ніж планувати день. Якщо дощ буде тільки в першій половині дня, то в цей час можна відвідати цікаві заклади з їжею чи кав’ярні, піти в музеї чи на виставки. Коли дощу не буде, уже гуляти містом і дивитися архітектуру.
  • Візьміть пакети з застібками. Упакуйте в них одяг, шкарпетки, цінну електроніку, усі документи та готівку. Так, якщо потрапите під дощ, нічого не втратите.
  • Візьміть більше шкарпеток. Щоби якщо промокнуть ноги, завжди була запасна суха пара. Також, не завадять бахіли на взуття, щоби вберегти його сухим.
  • Візьміть ліки проти застуди. Не чекайте, поки почне боліти горло чи підскочить температура. Якщо промокли і промерзли, краще випити протизастудний чай одразу.

Джерело: Всвіті

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини