Очікують 200 тис. – як повертаються українці з-за кордону на Великдень

На Великодні свята прикордонники очікують близько 200 тис. українців. Уже минулими вихідними кількість тих, хто їде в Україну, почала зростати.

ДПСУ оприлюднила перелік автомобільних пунктів пропуску, що ...

Якщо в попередні тижні щодоби в Україну поверталися 5-7 тис. людей, то вже минулої доби – 9 тис. Не виключено, що ближче до свят цей показник зросте до 15-20 тис. українців щодня, повідомили у пресслужбі прикордонників, передає Gazeta.ua.Працюватимуть лише 19 пунктів пропуску, де можна перетнути державний кордон України власним автотранспортом. Жодного пункту пропуску, де можна потрапити в Україну пішки, немає.

В тих пунктах пропуску на кордоні, які залишаються працювати, вже посилюють наряди.

Пік навантаження на українсько-польському кордоні припав на 27 березня – одразу після заяви Володимира Зеленського про плани повністю закрити кордони.

“Зараз пасажиропотік дуже впав. Але ми працюємо планово. Прикордонники забезпечені всім необхідним – масками, рукавицями, респіраторами”, – розповідає прикордонник. На службі намагаються дотримуватися дистанції, роблять дезінфекцію. До того ж регулярно слідкують за станом свого здоров’я. Якщо у когось є симптоми – відправляють на обсервацію”, – каже прикордонник Сергій із пункту пропуску “Краківець” ВВС України.

Ті, хто в’їжджає на авто, підписують добровільну згоду на самоізоляцію.