На опублікованій мапі чітко видно, як радіоактивний шлейф з Росії проходить територією України. Про це пише ТСН.
В Організації договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (ДВЗЯВ) опублікували анімовану карту з вірогідним розльотом радіонуклідів після вибуху ракети на полігоні під Северодвінськом у Росії.
To requests on #IMS detection beyond #CTBT, data in, or near the path of potential plume from the explosion are being analyzed . We’re also addressing w/station operators technical problems experienced at two neighboring stations. All data are available to our Member States. https://t.co/pHL4WrHU23 pic.twitter.com/9aO5cQTlls
— Lassina Zerbo (@SinaZerbo) August 18, 2019
Карту поширення радіаційного шлейфу у своєму Twitter оприлюднив голова організації Лассина Зербо. На ній чітко видно рух хмари – 15 серпня вона зачепила Крим і більшу частину Південно-Східної України, місцями – Центральну частину країни.
Потім продовжила рух аж до Чернівецької області. Трохи зачепила і Київську область. Над територією України хмара “літала” від 15 до 18 серпня включно. Спостереження, показані на мапі, велися від 8 серпня.
Зербо в коментарі The Wall Street Journal також зазначив, що дві станції моніторингу, що діють в РФ в рамках Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань, перестали передавати сигнал після вибуху ракети під Северодвінськом.
Йдеться про станції в Кірові і Дубні, які є найближчими до місця вибуху. Вони перестали передавати сигнал через два дні після НП. За словами Зербо, російська сторона пояснила це “проблемами з мережею і зв’язком”.
In response to media queries, and to meet civil society expectations on applications of #CTBTO data beyond the Treaty, we confirm an event coinciding with the 8 Aug explosion in #Nyonoksa, Russia, was detected at 4 #IMS stations (3 seismic, 1 infrasound). pic.twitter.com/bMWdze2vl0
— CTBTO (@ctbto_alerts) August 10, 2019
Нагадаємо, 8 серпня на території полігону в Архангельській області Росії прогримів вибух, в результаті події загинули щонайменше п’ять осіб, а незабаром в регіоні помітили підвищений радіоактивний фон. 10 серпня в “Росатомі” повідомили, що вибухнула реактивна рухова установка, і згодом визнали, що трагедія сталася під час випробування нового “спецвиробу”.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини