Південнокорейський серіал жахів “Гра в кальмара” (Squid Game), в якому гравці б’ються один з одним у смертельних поєдинках за шанс виграти гроші, підкорив публіку більш ніж у 90 країнах, і став найпопулярнішим міжнародним шоу в історії платформи. І хоча азійська драма є явно вигаданою, один з побічних сюжетів серіалу, в якому у людей видаляють і продають органи, цілком реальний – це відбувається в Піднебесній.
Правозахисники стверджують, що в Китаї у великих масштабах діє організована урядом мережа торгівлі органами “убий на замовлення”. Щорічно у 100 тисяч дисидентів і політичних в’язнів видаляють серця, нирки, печінку та рогівки. Про це повідомляє Daily Mail, передає Обозреватель.
Зазначається, що міжнародна спільнота безсила зупинити бійню, бо Всесвітня організація охорони здоров’я змушена беззастережно приймати “неадекватні й такі, які вводять в оману” медичні дані тоталітарної країни.
Пекін затято заперечував існування спонсорованої державою програми вилучення трансплантатів у політв’язнів після того, як Управління Верховного комісара ООН з прав людини заявило, що Китай торгує органами представників етнічних, мовних та релігійних меншин, які утримуються під вартою, заробляючи на цьому мільярд доларів на рік.
Дев’ять спеціальних доповідачів ООН з Ради з прав людини витратили понад рік на збір свідчень та вивчення вкрай підозрілої кількості донорів органів в Китаї, щоб пролити світло на жахливий ринок “вбивств на замовлення”.
У своїй заяві вони повідомили, що отримали вірогідну інформацію про те, що затримані примусово піддаються аналізу крові та обстеженню органів, таким як УЗД і рентген. Результати досліджень реєструються в базі даних живих органів.
“Згідно з отриманими даними, найбільш поширеними органами, які вилучаються в ув’язнених, є серце, нирки, печінка, рогівка і, рідше, частини печінки”, – йдеться в заяві.
У заяві також вказується, що одним із “червоних прапорців” китайської системи трансплантації органів є те, що реципієнти можуть замовляти операції в певний час і в певному місці.
В інших медичних системах цього не відбувається, тому що хірурги не можуть передбачити, коли помре людина, яка вирішила стати донором органів.
Анонімні телефонні дзвінки, зроблені в китайські лікарні в межах слухань незалежного Китайського трибуналу у 2019 році, показують, наскільки швидко пацієнти можуть отримати орган за системою ”убити на замовлення”.
В одному уривку доктор Фен Чжендун з військового госпіталю провінції Шаньдун розповідає слідчому телефоном про “велику кількість органів”, які надходять “щомісяця”.
Хоча торгівля органами Китаєм була добре задокументована протягом десятиліть, міжнародна спільнота мало що може зробити, щоб зупинити цю жахливу торгівлю.
Пекін приховує свої порушення прав людини, занижуючи дані про трансплантацію, які подає до ВООЗ, яка змушена приймати офіційну статистику держав-членів.
Сьюзі Хьюз, виконавчий директор Міжнародної коаліції по боротьбі зі зловживаннями трансплантологами в країні, сказала, що заяви Китаю про те, що вони проводять від 10 до 20 тисяч пересадок органів, не збігаються з реальними цифрами.
“Недавній статистичний аналіз наявної в Китаї системи трансплантації органів показав, що цифри, що публікуються Китаєм, були сфальсифіковані”, – сказала вона Daily Mail Australia.
“Якщо подивитися на доходи лікарень, коефіцієнт використання ліжок і кількість хірургічних бригад за офіційними китайськими даними, цифра, найімовірніше, складе від 60 до 100 тисяч трансплантацій на рік”, – заявила Сьюзі Хью.
Китайський суд встановив, що для банку органів переважно використовуються ув’язнені уйгурської мусульманської меншини разом з послідовниками забороненої в Китаї духовної практики Фалуньгун.
Попри отримані дані, Пекін неодноразово заперечував практику примусового вилучення людських органів у Китаї, називаючи заяву ООН “сфабрикованою” і “такою, що дискредитує”.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини