Стало відомо, чому більшість українців не хочуть вакцинуватися від Covid -19

Майже 20% опитаних громадян думають, що наслідки вакцинації можуть бути гіршими від самого захворювання.

39,5% українців з тих, які не готові робити щеплення від Covid -19, вважають, що вакцини проти коронавируса ще недостатньо перевірені. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, опубліковані 3 травня, передає Главком.

33% опитаних з тих, які не мають наміру вакцинуватися, не вірять в ефективність препаратів, доступних зараз в Україні.19,9% респондентів думають, що наслідки вакцинації можуть бути гіршими від самого захворювання Covid -19.

17,1% не довіряють вакцинам в принципі, 15,5% – не можуть зробити щеплення за станом здоров’я.

9,6% опитаних заявили, що вже перехворіли Covid -19 і мають антитіла, ще 4,9% стверджують, що не бояться інфікуватися коронавірусом.

При цьому, за даними КМІС, в Україні збільшується число громадян, готових вакцинуватися від Covid -19 в найближчі кілька місяців. У квітні 43% українців заявили, що хочуть зробити щеплення від коронавируса. У березні отримати вакцину виявляли бажання 33,4% опитаних.

Опитування проводилося 13-15 квітня серед громадян старше 18 років у всіх регіонах України, крім окупованих територій Донецької і Луганської областей та Криму. Всього опитано 2001 респондент методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера. Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і з урахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує 2,4%.