“Восени нас чекає ще небезпечніший штам COVID-21” – Ольга Богомолець

Проти нової “корони” може не врятувати і колективний імунітет. Лікар розповіла, що потрібно робити.

Україна тільки вийшла з третьої хвилі коронавірусу, як нам прогнозують ще небезпечніший COVID цієї осені. Заслужений лікар України Ольга Богомолець вважає, що перед новим штамом коронавірусу може не допомогти і колективний імунітет, передає Обозреватель.

“Восени ми будемо бачити COVID-21. Будуть нові штами коронавірусу, вони будуть більш агресивними, більш розумними, будуть викликати більше ускладнень”, – сказала вона.

Лікар навела приклад корона-апокаліпсису в Індії, до якого призвів саме новий штам. На її думку, там вже давно не COVID-19, а COVID-21.Водночас Богомолець вважає, що проти нової “корони” може не врятувати і колективний імунітет.

“Я також розраховую на колективний імунітет, але віруси будуть модифікуватися. І колективний імунітет, який утворюється від COVID-19, не працюватиме на COVID-21, тому що він вже зовсім інший. Виникають нові штами, вірус стає сильнішим, мудрішим, розумнішим”, – пояснила лікар.

Але як впоратися з новою загрозою? Лікар прогнозує появу і більш “розумних” вакцин нового покоління. Також слід мати чітку протиепідеміологічну систему.

“Повинна бути система – вакцинація, комплекс санітарно-епідемічних заходів, центральна влада з чіткими рекомендаціями і наша відповідальність”, – додала Богомолець.