Які таємниці приховує затонулий корабель?
Більше ста років тому легендарне судно «Титанік» пішло на дно Атлантичних глибин, так і не завершивши свій перший і єдиний рейс. Сумні дані статистики відомі багатьом: 2224 людини на борту, врятуватися вдалося лише 711.
Масштабні габарити та зайві амбіції: що згубило лайнер?
Найбільша катастрофа минулого століття все ще розбурхує уми і фантазії співвітчизників. Лайнер-легенда вважався непотоплюваним, саме тому йому дали гучну назву (на честь давньогрецького Бога Титана). На цьому тлі катастрофа виглядає ще більш гнітюче – «Титанік» покарав своїх творців за зайві і необгрунтовані амбіції, інформує Ukr.Media.
Одним з фактів, який погіршив ту злощасну ніч, стала вага кріпильних елементів. Сталеві кріплення важили більше 1000 тонн. Щоб зробити 1 поворот керма, потрібно було запускати окремі двигуни. Загальна вага головних моторів перевищував 700 тонн. Надмірно масивні деталі сприяли швидкому затопленню.
Корабель шкодив природі
«Титанік» завдавав шкоди навколишньому середовищі. Забруднення від лайнера становило 600 тонн вугілля на день. Паливо використовували для роботи парового двигуна – єдиного джерела для пересування такого гіганта. 170 робочих цілодобово підтримували полум’я. В море при цьому потрапляли кілька тисяч тонн чорного попелу.
Кілька цікавих нотаток
Інші нотатки про цього гіганта дивують.
- На борту пливло 12 собак. Врятуватися вдалося лише 3 – пекінесу і двом померанським шпицам.
- Нещасливий айсберг відколовся і почав подорож по океану більше 2-х тисяч років тому.
- Ніхто з механіків не вижив. Всі 30 чоловік залишалися в машинному відділенні і підтримували роботу двигунів до останнього. Це дозволило врятуватися більшій кількості пасажирів.
- Один з пасажирів зловживав алкоголем і завдяки цьому врятувався. Шеф-кухар одного з ресторанів терпів холод більш 2-х годин.
- Остання пасажирка корабля-гіганта померла в 2009 році. Їй було 97 років. На момент аварії їй ледь виповнилося 3 місяці.
Можна було врятувати більше?
Це один з найбільш суперечливих фактів. В ту ніч поруч перетинав Атлантику «Каліфорнієць». З його борту команда попередила «Титанік» про загрозу зіткнення з айсбергом. Але капітан лайнера відкинув застереження і дав повний хід. Після зіткнення команда посилала знаки лиха – пускали червоні вогні. На борту «Каліфорнійця» їх бачили, але дій не послідувало.
Зоряні пасажири
На борту перебували відомі персони того часу. У їх числі мільйонерка Маргарет Браун. Жінка прославилася знанням 5 мов і лихослів’ям на них. Маргарет допомагала рятувати людей, а пізніше організувала допомогу постраждалим (шукала теплі ковдри, складала списки загиблих, збирала гроші). До моменту прибуття рятівної «Карпатії» жінка зібрала вже 10 000 доларів.
Цікаво знати!
Бізнесмен Гуггенхайма врятував свою супутницю, а сам зустрів смерть у фраку. На пропозицію сісти в шлюпку, відповів: «Ми одягнені у відповідності з положенням і готові померти як справжні джентльмени».
Однойменний фільм побив усі касові рекорди. Трагічна історія про страшну катастрофу тісно переплелася з ліричною картиною чистої любові. У фільмі немає документальних фактів, але в цілому сюжет правдивий (ідентичність кают, послідовність подій).
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини