Топ-7 рожевих озер України

Як часто ми захоплюємося чудовими місцями для відпочинку десь за кордоном. Водночас забуваємо, а, може, і не знаємо, про те, що такі ж, а іноді і кращі туристичні перлини є у нашій мальовничій Україні. Рожеві озера – місця, які обовязково треба відвідати цього літа, щоб нафотографуватися там досхочу і набратися гарних вражень на весь рік.

Чому вода в озерах рожевого кольору?

Найбільша загадка рожевих озер – їх майже фантастичний колір, що забезпечується одноклітинним водоростям дуналіеллою солоноводною. Щоб вижити в таких умовах, під дією сонця водорості виробляють каротиноїди, найбільше – бета-каротин. Чим вища температура, тим більше випаровується води з озер, тим насиченіше рапа та колір. До речі, крім каротиноїдів, в таких озераз багато брому, магнію, натрію та інших мінералів, що робить їх цілющими та корисними. Українські рожеві соляні озера дуже побідні до Мертвого моря (яке, до речі, насправді теж озеро), деякі мають навіть вищу концентрацію морської солі – до 35%. Тож в Генічеську або на Лемурійському озері також можна зробити фото з газетою на плаву, адже через концентрацію солі вода виштовхуватиме тіло.



Найбільша концентрація солених озер в Україні в Херсонській області, а саме в системі заливів озера Сиваш – тут їх близько 200, а концентрація солі деколи досягає 87%! Найпопулярніші озера – Лемурійське та Генічеське, але ми знайшли ще кілька менших озер, які можна відвідати.

Лемурійське рожеве озеро

Лемурійське рожеве озеро як доїхати

Одне з найвідоміших рожевих озер України – Лемурійське. Знаходиться в Херсонській області, в селі Григорівка. Історія озера досить цікава, адже воно утворилося в наслідок людської діяльності. 26 серпня 1969 року на березі Сивашу впав радянський бомбардувальник, під час робіт рятувальники поглибили прірву та й зачепили водоносні горизонти. Згодом воронка наповнилася водою, яка була солоніша за ту, що у Сиваші. Місцеві називали озеро “Яма”, але потім воно отримало назву на честь міфічного континенту Лемурії.

Зараз на озері є мінімальна інфраструктура – душ та туалет. Поряд є джерела з грязями. Найкращий період відвідування Лемурійського озера – літо, адже в цю пору вода активно випаровується, в наслідок чого колір стає насиченішим.

Як доїхати до Лемурійського озера
Автомобілем: через Херсон до Чаплінки, далі на Григорівку та по вказівниках до озера.
Громадським транспортом: потягом до Херсона, потім автобусом до Чаплінки, звідти автобусом, таксі або попуткою до Григорівки.

Генічеське рожеве озеро

Генічеське рожеве озеро як доїхати дістатись

Знаходиться Генічеське рожеве озеро в селі Приозерне на арбатські стрільці. Тут видобували сіль ще з 1840 року, але нині завод не працює, а озеро перетворилося в місцевий курорт. Колись саме сюди їздили добувати сіль чумаки. На згадку про промисловий видобуток солі тут залишились руїни заводу та стовпчики, що розділяють озеро на чеки. Сіль у Генічеському озері збагачена бета-каротином, це одне з чотирьох місць у світі, де можна його добути.

Літо – найкращий сезон для відвідування озера в Генічеську, адже в цей період вода стає найбільш насиченого кольору. Глибина озера невелика, проте, прогулюючись, слід пам’ятати, що під шаром солі може знаходитися 1-1,5м багнюки.

Як доїхати до Генічеського рожевого озера
Автомобілем: Від Генічеька вздовж Арбатської стрілки, до вказівника «Пансіонат Арабатська стрілка», за ним праворуч до “Сільпрому”.
Громадським транспортом: до арбатської стрілки (Генічеська, Щасливцеве або іншого населеного пункту на арбатські стрільці), далі на таксі або автобусі до Приозерного.

Озеро Сиваш

Озеро Сиваш генічеськ арбатська стрілка як доїхати

Рожеве озеро Сиваш – це величезний залив Азовського моря з мілководними водоймами та напівостровами, заливами, острівцями. Солона вода потрапляє сюди з Азовського моря та завдяки швидкому випаруванню відбувається кристалізація солі. В світі є лише три подібних озера – Мертве море на Близькому сході, озеро Кара-Богаз-Гол в Туркменістані та Велике Солоне озеро у Сполучених Штатах Америки. Назва озера походить від кримськотатарського слова “бруд”, а в народі озеро часто називають Гнилим морем через специфічний запах. Вода в Сиваші дуже насичена сіллю й тримає тіло на поверхні, а середня глибина – 1 м.

Як доїхати до озера Сиваш?
Автомобілем: До Генічеська та Генічеської гірки.
Громадським транспортом:  Потягом із Києва, Хмельницького, Львова, Дніпра, Кривого Рогу до станції Новоолексієвка, далі електричкою до Генічеська, потім автобусом або таксі до Арбатської стрілки.

Рожеві озера на Кінбурнській косі

ТОП-7 рожевих озер України

На Кінбурнській косі, неподалік села Геройського також можна знайти великі рожеві озера. Це діючі соляні промисли, сіль тут видобувають відкритим способом, переганяючи солону воду через чеки, дока вона не перетвориться в рожеву рапу. Це одне з місць, де колись добували сіль чумаки. В кінці серпня місцеві жителі відмічать Свято солі та риби (інколи поєднується з Днем Незалежності), варять козацький куліш  та влаштовують ярмарку. Найкращий час для відвідування – літо, коли озера досягають максимально яскравого кольору.

Як доїхати до рожевих озер на Кінбурнській косі

Автомобілем: Через Херсонську область, Цюрупинськ, Голу Пристань, Збур’ївку, Геройське. Машина повинна бути повнопривідною, інакше не проїхати
Громадським транспортом: Від центрального автовокзалу Миколаєва відходить автобус «Миколаїв – Кінбурнська коса». Розклад потрібно уточнювати.

Зяблівське (Касирське) озеро

Зяблівське (Касирське) озеро арбатська стрілка як доїхати

Ще одне рожеве озера з системи Сиваш. Знаходиться на Арбатській стрільці між селищами Геройською гіркою та Щасливе. Пейзажі тут близькі до космічних: на берегах багато білої випаруваної солі, яка насичує повітря навколо озера.

Як доїхати до рожевого озера Зяблівського?
Автомобілем: До Генічеська та Генічеської гірки.
Громадським транспортом:  Потягом із Києва, Хмельницького, Львова, Дніпра, Кривого Рогу до станції Новоолексієвка, далі електричкою до Генічеська, потім автобусом або таксі до Арбатської стрілки.

Рожеве озеро Солонець-Тузли

Рожеве озеро Солонець-Тузли як доїхати

Озеро Солонець-Тузли знаходиться в Миколаївській області неподалік села Рибаківка. З давніх часів тут також видобували сіль відкритим способом.На поверхні озера знаходиться біла сіль, під нею – рожева. Зараз це місце відпочинку та оздоровлення грязями, а також заповідна зона та місце гніздування багатьох птахів. В спекотну пору озеро майже повністю пересихає та стає білим, тож найкращий час для відвідування – весна та початок літа.

Як доїхати до рожевого озера Солонець-Тузли:

Автомобілем:Озеро Солонець-Тузли знаходиться на північній околиці курортної частини селища Рибаківка. Від траси М14 близько 12 км, поворот на південь, на село Тузли.
Громадським транспортом: З автовокзалу міста Миколаїв в літній період щопівгодини відправляються маршрутки в селище Рибаківка. З автовокзалу міста Одеса кожні 10-30 хвилин відправляються автобуси та маршрутки в сторону міста Миколаїв. Необхідно вийти на станції «Поворот на Рибаківка». Звідти постійно йдуть автобуси, маршрутки до села Рибаківка (в літній період).

Куяльницький лиман

ТОП-7 рожевих озер України

Куяльницький лиман не є рожевим озером, як усі вище описані, проте в спекотну пору року через високий вміст солі набуває рожевого відтінку. Окрім мальовничих пейзажів, Куяльницький лиман славиться своїми лікувальними грязями. Найприємніше те, що курорт знаходиться зовсім близько до Одеси.

Як доїхати до Куяльницького лиману:
Громадським транспортом: Маршруткою №110 від залізничного вокзалу (або будь-якою іншою цьому напрямку – 168, 168, 242, 245) до селища Котовського, доїхати до вулиці Лимана (зупинка «Фабрика нетканих матеріалів»). Перейти через дорогу, зловити попутку або пройти пішки по цій вулиці прямо до лиману.

За матеріалами veterdoit

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини