Україна отримає секретні дрони Phoenix, створені для ЗСУ: що вони вміють і як вплинуть на війну

США анонсували новий пакет допомоги для України – до нього увійдуть дрони-камікадзе Phoenix Ghost. Ця технологія залишається вкрай секретною, а уявлення про можливості зброї формуються з обмеженої інформації. Але що важливо – пристрій було створено спеціально для потреб ЗСУ.

“Привид Фенікса”



Phoenix Ghost – це баражуючий боєприпас, або дрон-камікадзе. Його виробництвом займалася американська компанія Aevex Aerospace, а під час створення безпілотників було враховано всі побажання українських військових. Простіше кажучи, американці створили БПЛА спеціально для боротьби з РФ.

Дрон залишається в повітрі протягом тривалого періоду часу, перш ніж уразити ціль. Особливо ефективний пристрій проти середніх броньованих машин. Він має можливість вертикального зльоту, здатний відстежувати ціль до шести годин і працювати вночі з використанням інфрачервоних датчиків.

Більш точні характеристики пристрою засекречені. Як і вже знайомий українцям Switchblade, Phoenix “розправляє крила”, переходячи у бойовий стан після запуску. Атакує ціль, врізаючись у неї. Під час виходу на атакувальну позицію БПЛА відправляє відео оператору, який може керувати пристроєм без будь-якої спеціальної підготовки.

Впадає в очі тривалість польоту Phoenix Ghost у 6 годин. Це більш ніж високий показник для більшості баражуючих боєприпасів. Наприклад, для протитанкових Switchblade-600 та польського Warmate час у повітрі становить близько 40 хвилин.

Розробляти дрон почали ще до повномасштабного вторгнення РФ, але на основі того, як росіяни воювали проти українців на Донбасі до цього. Тому, ймовірно, завдання цього пристрою – атака контрбатарейних радарів, пунктів управління БПЛА, машин управління артилерією і самих артилерійських систем, а також систем протиповітряної оборони.

Як працюють баражуючі боєприпаси?

І Switchblade, і Phoenix Ghost – зброя одноразового використання, яка шукає ціль та врізається в неї. За концепцією своєї роботи вони більше схожі на ракети, ніж літаки. Але якщо ракета автономно виконує бойове завдання, то у дрона є можливість провести розвідку, а лише потім завдати удару.

Під час перебування в повітрі дрони можуть шукати ціль під управлінням людини, автономно літати, завдаючи ударів по певних цілях, або використовувати комбінацію цих методів. Деякі моделі можна відновити після запуску, якщо вони не вразили ціль, але, як правило, випущений боєприпас вважається витраченим.

Для застосування зброї солдатам не потрібні аеродроми або великі відкриті площі. Мобільність більшості дронів-камікадзе дозволяє невеликим підрозділам непомітно розміщувати зброю на полі бою. Спосіб запуску боєприпасу залежить від його типу: це може бути навісна або наземна катапульта, модифікована мінометна труба або вертикальний мультироторний підйомник.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини