УПЦ Московського патріархату зібрала синод і заявила, що Росія вторглася в Україну через дії Порошенка та ПЦУ

Українська православна церква Московського патріархату 12 травня зібрала синод, за підсумками якого інформаційний відділ УПЦ МП опублікував заяву про “непоодинокі випадки розпалення ворожнечі і розбрату” на релігійному ґрунті в деяких регіонах України.

У заяві зазначають, що церква засуджує вторгнення Росії в Україну, і наголошують, що “український народ мужньо борониться від військового нападу Російської Федерації, яка вторглася на територію нашої суверенної і незалежної держави”, передає інтернет-видання Гордон.

“УПЦ одразу засудила військову агресію Російської Федерації проти України і наполегливо наголосила, що війна – це великий гріх. Саме тому наша церква неодноразово закликала припинити кровопролиття та, розпочавши переговорний процес, вирішити конфлікт за допомогою слова, а не зброї. На жаль, спроби мирних перемовин бажаного результату не дали”, – заявили члени синоду.

Вони продовжили, що 14 із 53 єпархій УПЦ МП постраждали від обстрілів, а церква “підтримує й надалі підтримуватиме захисників України та надаватиме благодійну допомогу нужденним”.Члени синоду також висловили занепокоєння щодо того, що, “попри мудрі та зважені заклики президента України та інших державних діячів, у деяких регіонах мають місце непоодинокі випадки розпалення ворожнечі і розбрату на релігійному ґрунті”.

В Україні, заявив синод, “розпалюється внутрішній, релігійний фронт”. Так представники УПЦ МП назвали ініціативи щодо заборони чи обмеження діяльності цієї церкви. Спроби заборонити УПЦ МП синод вважає “неприпустимими” й такими, що порушують Конституцію України.

“Із мовчазної згоди або ж за активного втручання місцевої влади активізувалися захоплення храмів Української православної церкви. Із сумом констатуємо, що усі ці факти є наслідком помилкової релігійної політики часів президентства Петра Порошенка та руйнівної ідеології так званої Православної церкви України. Переконані, що саме така діяльність попередньої влади та ПЦУ і стала одним із приводів військового вторгнення в Україну”, – додали автори заяви.

Вони звернулися до президента України Володимира Зеленського з проханням “втрутитися в цю непросту ситуацію, зупинити релігійну ворожнечу в українському суспільстві та вжити необхідних заходів проти беззаконних дій щодо УПЦ”.

Водночас в УПЦ МП зазначили, що питання майбутнього цієї церкви “є предметом церковного обговорення” й у “деяких єпархіях відбуваються збори духовенства, які висловлюють свою позицію”.

Автори заяви анонсували збори за участю єпископів, священників, ченців і парафіян “для обговорення проблем церковного життя, що виникли внаслідок війни і які нас усіх турбують”.

“У цей непростий час, коли наша Батьківщина і наша церква потерпають від війни, а наші мужні воїни стоять на захисті державності України, усі ми маємо об’єднатися задля перемоги. Закликаємо усіх до посиленої молитви за Україну та її владу, за наших військовослужбовців та багатостраждальний народ”, – резюмували вони.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини