В Умань на святкування Рош га-Шана приїхали 29 тисяч хасидів (ексклюзивні фото і відео)

У понеділок, 6 вересня, релігійні євреї по всьому світу відзначають свято сурмління в шофар, або Рош га-Шану, що перекладається як Новий рік. Ортодокси традиційно з’їжджаються до місця поховання свого головного рабина – основоположника хасидизму Нахмана з Брацлава до Умані.

Цього року в Умані очікували понад 50 тисяч хасидів, але станом на 17:00 їх прибуло близько 29 тисяч осіб, передає Обозреватель.Поліція перекрила вулицю Пушкіна, де розташований хасидський квартал. Із самого ранку тут відбуваються релігійні церемонії принесення цдаки (пожертви. – Ред.) та молитов.

На в’їзді в місто чергують блокпости, де всі візитери надають документи та офіційний дозвіл на в’їзд.

Переддень самого свята розпочнеться після заходу сонця, але хасиди після довгої дороги не готові втрачати ні хвилини та весело проводять час. Вони співають і танцюють просто на вулицях, а також бажають одне одному “солодкого нового року”.

Уманські правоохоронці зафіксували на тлі загальної метушні близько двох десятків порушень. Зокрема й міграційні, коли іноземці перевищили кількість днів, дозволених для візиту в Україну.

“Надійшло 38 різних повідомлень про порушення. Три кримінальних провадження відкрито. Одне з них – це повідомлення про підробку водійських посвідчень. Ще одна кримінальна перевірка – це видача підробних ПЛР-тестів. Їх видавали в одному з будинків у паломницькому районі. Третє провадження за торгівлю зброєю”, – розповів начальник ГУ НП у Черкаській області Михайло Куратченко.