Всі знають, яка велика сила слова. Одна і та ж думка, виражена різними способами, може як підтримати людину в скрутну хвилину, так і поранити до глибини душі.
Ми знайшли захоплююче дослідження, яке доводить, що ми є те, що ми говоримо і про що думаємо.
Двоє друзів-учених, нейробіолог Ендрю Ньюберг і фахівець з комунікацій Марк Роберт Уолдман, написали книгу «Слова, здатні змінити свідомість». У ній вони переконливо доводять, що щоденне використання добрих слів на кшталт «любов» і «мир» впливає на наше мислення, стимулюючи роботу фронтальних лобових часток. Якщо ви вибираєте позитивні слова, вам легше приймати зміни в житті, досягати поставлених цілей і перебувати в гарному настрої, впевнені автори книги.
А ось використання негативних, агресивних слів викликає в нашому мозку реакцію, схожу з реакцією організму на страх і небезпеку, що підвищує рівень кортизолу та інших гормонів стресу в крові. Звичайно, в ситуаціях, коли ми змушені захищати себе і своїх близьких, викид цих гормонів тільки на користь. Але найчастіше такий стрес організму не потрібен.
Знаєте, що відбувається, коли прокручуєш в голові одну і ту ж неприємну думку і поступово вона затуляє все навколо? У нас теж таке бувало. Ньюберг і Уолдман пояснюють: така «Промотка» стимулює мозковий центр, відповідальний за страх. Організм отримує сигнал: «я в небезпеці, саме час тривожитися і переживати». Саме тому від поганих думок можна захворіти.
А ось хороші, позитивні думки можуть не тільки радують, а й зцілюють. Вплив приємних думок на тім’яну частку разюча: ми фізично починаємо краще ставитися до самих себе і світу навколо нас.
Автори книги радять почати з малого. Спробуйте використовувати різні слова і стежити за своєю реакцією. Якщо вам стає спокійніше, легше на душі, а світ здається світліше, ви на вірному шляху.
Слова і думки– матеріальні!
За матеріаллами Бджола.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини