Подивіться, в яких будинках живуть президенти з різних куточків світу.
Хто з нас не мріяв би жити в будинку президента? Ще б пак – адже у глав країн такі будинки, що голова піде обертом. Десятки розкішних залів, кімнати, заставлені шикарними меблями, вишукані інтер’єри в палацовому дусі – для декого це навіть занадто, інформує Ukr.Media.
Наприклад, канцлер Німеччини Ангела Меркель відмовилася від резиденції і живе в звичайній скромній квартирі. Але не будемо вдаватися в політику, а подивимося найшикарніші резиденції лідерів країн.
Даунінг-стріт, 10 – резиденція прем’єр-міністрів Великобританії
Мало знайдеться людей, які не чули про будинок №10 на Даунінг-стріт, в якому розмістилася резиденція британського лорда-скарбника, він же прем’єр-міністр. А ось чули ви про те, що крім звичайного персоналу тут службу носить ще і кіт? Так, так, 100 кімнат, кухня, їдальні, конференц-зали, внутрішній двір, тераса і сад у 2000 м² знаходяться під опікою у кота, який позбавляє їх від можливого нашестя мишей! І якщо кіт не буде справлятися зі своїми прямими обов’язками, то його звільнять. Що, до речі, і сталося нещодавно з котячим чиновником, який злегка розлінився!
Білий дім – резиденція американського президента
Резиденція американського президента була побудована у 1800 році, проте свою нинішню назву отримала лише 11 жовтня 1901 року з подачі президента Теодора Рузвельта. Тут жили всі президенти США, крім Джорджа Вашингтона. Проектувальником Білого дому був Джеймс Гобенс. Особняк розмістився на 7,2 гектарах. Два поверхи будинку віддані родині президента, два – для прийомів гостей, а два поверхи – цокольні.
У Білому домі 132 кімнати, 32 ванни, 3 ліфта і 7 пар сходів. Для екскурсій відкриті найкрасивіші кімнати Білого дому: Зелена, Червона, Блакитна, Східна і Їдальня, де проходять офіційні заходи. Інтер’єр Білого будинку виконаний в стилі XVIII-XIX століть, при цьому інтер’єр не є чимось застиглим і незмінним – Перша леді Америки може змінювати його за своїм розсудом. Тому дизайн апартаментів зберігає відбиток особистості президентських сімей навіть після їх від’їзду.
Єлисейський палац у Парижі – резиденція французького президента
Франція задає тон не тільки у світі моди і тонкого смаку, але і в президентських резиденціях. Такого золота, мармуру, перлів і оксамиту ще варто пошукати. Резиденція була побудована в 1718-1722 роках за ескізами архітектора Армана-Клода Молле. За часів правління Наполеона Бонапарта в 1853-1867 роках палац був перебудований архітектором Лакруа, і з того часу інтер’єр залишається незмінним, крім, звичайно, проведення сучасних благ – води, електрики та опалення.
Імператорський Палац Гофбург – резиденція австрійського президента
Імператорський палац Гофбург був побудований в XIII столітті і тривалий час служив офіційною резиденцією імператорської родини Габсбургів. Практично всі Габсбурги вносили свою лепту в розбудову палацу, і з часом він перетворився на цілий архітектурний комплекс, в якому знаходиться готична капела, імператорська скарбниця з імперськими клейнодами імператорів Священної Римської імперії, художні галереї. Крім того, тут знаходиться ренесансна капела, в якій колись співали знамениті Гайдн і Шуберт. Гофбург, крім того, що є однією з найбільш знакових пам’яток Відня, це ще й резиденція австрійського президента.
Palácio do Planalto – резиденція бразильського президента
Бразильці не пішли старою доріжкою і не почали селити своїх президентів в старовинних особняках і стародавніх замках, а в 1960 році побудували цей оригінальний архітектурний проект, авторства Оскара Н’ємера. Будова складається з чотирьох поверхів з прес-секретаріатом, конференц-залами та робочими кабінетами. На останньому поверсі розташувався великий лаунж в стилі модерн і з національними мотивами. Резиденція відкрита для відвідування один день на тиждень, у неділю, з 9:30 до 14:00.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини