Зеленський хоче люструвати усіх чиновників «ери Порошенка» (відео)

Президент України Володимир Зеленський пропонує посилити люстрацію.

У своєму відеозверненні глава держави заявив, що його команда розробила законопроект, згідно з яким під люстрацію потрапляють особи, які в період з 23 лютого 2014 по 19 травня 2019 року обіймали посади Президента України, Голови Верховної Ради, Генерального прокурора, Голови СБУ, голови Антимонопольного комітету та Фонду державного майна, голів Державної фіскальної служби і митниці, Секретаря РНБО, керівників оборонних підприємств, – про це пише ua.news.

Люструвати також пропонують народних депутатів України та членів уряду, які працювали у цей період.

Зазначимо, що таким чином під люстрацію також потрапляють призначені Зеленським секретар РНБО Олександр Данилюк і глава наглядової ради держконцерну «Укроборонпрому» Айварас Абромавічус, які раніше очолювали Міністерство економіки.Нагадаємо, «Закон про люстрацію» набрав чинності у жовтні 2014 року. Він забороняє чиновникам часів Віктора Януковича обіймати посади в органах державної влади. Тоді ж 47 народних депутатів направили до Конституційного суду України (КСУ) подання щодо перевірки законності його положень. Два подання прийшло також від Верховного Суду України. КСУ об’єднав ці звернення в одну справу.

У квітні 2019 року Конституційний суд вирішив не розглядати найближчим часомзакон про люстрацію на відповідність Основному закону. Однак після затвердження главою КСУ Наталії Шапталь і відставки Станіслава Шевчука, 4 липня Суд почав розгляд цього документу.

Втім, через гострий суспільний резонанс, КСУ постановив ухвалити рішення щодо закону про люстрацію після дострокових парламентських виборів.