“Висловити біль, журбу і поглиблену стурбованість”. У Раді зареєстрували законопроєкт, альтернативний до проєкту “Про дематюкацію”
На думку нардепа від Блоку Петра Порошенка Ольги Червакової, яка стала авторкою нового законопроєкту про нецензурну лексику, не варто карати українців за мат під час оцінювання політичної ситуації, про це пише ГОРДОН.
Нардеп від Блоку Петра Порошенка Ольга Червакова 9 липня зареєструвала у Верховній Раді законопроєкт №10414-1 “Про протидію лихослів’ю (про дематюкацію мови)”.
Це документ, альтернативний до законопроєкту, поданого нардепом від БПП Ольгою Богомолець, яким пропонують запровадити штрафи за використання ненормативної лексики під час публічних виступів.
Червакова повідомила у Facebook, що вона пропонує Раді не карати українців за мат у деяких випадках.
“Пропоную не заборонити, а дозволити матюкатися людині, яка влучила собі молотком по пальцю, якщо навколо немає дітей, якщо це не ображає іншої людини, якщо це дозволяє подолати біль”, – написала Червакова.
Вона додала, що “лихослів’я – неймовірно масове явище, тому воно розвивається безвідносно до державного регулювання”.
“Війна на Донбасі, анексія Криму, тисячі загиблих, повільні темпи реформ змушують людей шукати нових і нових форм, аби висловити біль, журбу, розпач і розпуку, крайню бентегу та поглиблену стурбованість. Одним із проявів такого народного креативу стала широко відома пісня футбольних фанатів, у якій містилася коротка оцінка дій керівництва країни-агресора після анексії Криму та початку війни на Донбасі”, – ідеться в пояснювальній записці до документа Червакової.
Авторка законопроєкту нагадує, що нецензурна лайка вважається дрібним хуліганством, якщо спрямована на особисту образу людини, приниження її честі та гідності. Отже, на її думку, не можна карати за мат із метою “оцінки політичної ситуації, неналежної роботи правоохоронної і судової системи, дій країни-агресора, надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру та побутових травм”.
Законопроєкт Богомолець №10414 “Про протидію лихослів’ю” передбачає зміни до статті про дрібне хуліганство в Кодексі про адміністративні правопорушення України. Зокрема, за використання нецензурної лайки публічних осіб пропонують штрафувати на суму від 75 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1275 грн до 1700 грн). Як альтернативний захід покарання передбачають громадські роботи на строк від 40 до 60 годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців із відрахуванням 20% заробітку, або адміністративний арешт на строк до 15 діб. Законопроєкт також передбачає штрафи за використання ненормативної лексики під час публічних виступів і радіо- та телетрансляцій.
Народна депутатка пояснила, що її законодавчу ініціативу спрямовано виключно на очищення від лайки публічного простору. За її словами, українцям не властива обсценна лексика.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини