Як гра в ляльки впливає на дитину?

Ляльки займають важливу роль в житті кожної дівчинки. Вони сприяють емоційному та психологічному розвитку. Готують дитину до дорослого життя. Допомагають розвивати фантазію й творче мислення. Це далеко не всі переваги іграшок. Чому дітям важливо грати в ляльки і які ляльки потрібні дітям різного віку? 

Користь гри в ляльки

Коли дитина грає в іграшки, вона розвивається, оскільки використовує фантазію та творчу уяву. Ляльки, як і багато інших іграшок, можуть стати другом, з яким можна поговорити, поділитися мріями та турботами. Це дозволяє позбутися відчуття хвилювання, знайти душевну рівновагу, а батькам — зробити виховання більш самодостатнім процесом. У грі дитина передає свої уявлення про стосунки між людьми, окремі події та життя в цілому.



Акцентуємо вашу увагу на користь гри в ляльки.

Самодисципліна та самовиховання. Ляльки допомагають зрозуміти, що таке добре, а що таке погано. Дитина може моделювати різні життєві ситуації. Це готує її до дорослого життя і допомагає краще пізнати світ.

Розвиток асоціативного та логічного мислення, комунікативних навичок. Гра в ляльки стимулює просторову уяву й фантазію, допомагає дітям швидше адаптуватися в колективі.

Естетичний розвиток. Дівчата постійно одягають/переодягають ляльок, створюючи стильні образи, роблять зачіски і макіяж. Це допомагає привчити дитину доглядати за собою, розвиває почуття прекрасного. Крім того, так малюк легко запам’ятає черговість надягання одягу: спіднє, колготки, сукня, верхній одяг.

Розвиток словникового запасу. Малюк під час гри вивчає нові слова: назви різних частин тіла й обличчя. За допомогою ляльок дитина дізнається значення дієслів, наприклад, купатися, сидіти, лежати тощо.

Розвиток професійних нахилів. Завдяки тому, що ляльок можна лікувати, навчати, робити різні зачіски, у дитини з дитинства формується інтерес до тієї чи іншої професії.

Обираємо ляльку для дитини 

За великого розмаїття ляльок в магазинах, зробити вибір виявляється важко.

З перших днів життя у дитини формується уявлення про світ і людей. Малюки активно аналізують те, що їх оточує. Тому важливо, щоб перші іграшки не створювали помилкового враження про реальність.

При виборі ляльки необхідно враховувати вік малечі: 

У перші роки життя дитина ще не вміє грати в ляльки, тому підійде найпростіший пупс. Іграшка стимулюватиме фантазію й творче мислення новонародженого. Важливо відзначити, що до двох років, найчастіше, малюки не виділяють ляльок серед інших іграшок, тому кидають їх, тримають за волосся або ногу.

З 3-х років у дитини з’являється інтерес до сюжетно-рольових ігор. Тому можна купувати ляльок, щоб розігрувати реальні події. З великим задоволенням дівчата в цьому віці грають з великими пупсами.

До 5 років діти починають ідентифікувати себе з лялькою та мріяти про неї. Інтереси виходять за межі сімейно-побутових сюжетів. Тому не зайвим буде придбати додаткові локації, зокрема лікарню, салон краси, кафе тощо

У 6–7 років дівчинці буде цікаво піклуватися про іграшкову дитинку. У цьому віці варто придбати ляльку-пупса, яку можна годувати, міняти підгузки.

Дівчаткам від 7 років дозволено купувати т.зв «фешн-ляльки», наприклад, Барбі, Монстр Хай та інші.

Віддавайте перевагу тільки якісним і оригінальним лялькам. Купувати іграшки слід в офіційних постачальників або у перевірених магазинах. Так ви мінімізуєте ризик придбати підробку, якість виконання якої значно поступається оригіналу. До того ж ляльки з неякісних матеріалів можуть завдати шкоди здоров’ю дитини.

Джерело: Бджола

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини