Роблять майже всі: 10 непомітних звичок, які висмоктують із нас енергію

Психологи стверджують, що існують звички, які буквально “висмоктують” енергію, залишаючи людей без сил на весь день. Зазвичай вони входять в наш розклад дня непомітно, але несуть в собі плачевні наслідки.

Lifehacker зібрав 10 звичок, які психологічно виснажують та розповів, як з ним боротися. Виявилось, що навіть безлад на столі та велика кількість відкритих вікон у браузері можуть втомлювати, – пише Оbozrevatel.Відповідати на дзвінки одразу

Вчені Каліфорнійського університету в Ірвайні довели, що після телефонної розмови необхідно 20 хвилин повертати концентрацію, адже неочікуваний дзвінок підпадає під категорію відволікаючих факторів. Психологиня Рена Марфі радить попросити колег та друзів надсилати повідомлення в робочий час, щоб не виснажувати організм зайвими турботами.

Занадто багато вікон в браузері

Експертка вважає, що перемикання з одієї вкладки на іншу створює ілюзію додаткової роботи, що насправді не так. Насправді ж такі користувачі не вникають повноцінно в жодне із завдань, а значить, не можуть бути по-справжньому ефективні.

Горбитися

Лікар Ноїн Сафдар зазначає, що погана постава дає додаткове навантаження на м’язи, суглоби та сухожилля. У результаті тіло затрачає більше енергії, що веде до втоми.

Експерти радять не горбитися та закривати вкладки

Неправильне дихання

Достатня кількість кисню в крові– шлях до нормально функціонування організму. Неглибоке дихання зменшує кількість кисню, що надходить в організм, а отже, і в кров, органи та клітини. Це може запускати у мозку зв’язки, які призводять до втоми.

Відкладати маленькі задачі на потім

Поступово всі дрібні справи перетворюються на величезний список, від якого паморочиться в голові.Експерти радять виконувати незначні завдання, які не займають більше 5 хвилин, одразу. Таким чином можна позбутися відчуття, що попереду чекає багато роботи.

Не вимкнене світло вночі

Щоб сон буг спокійний та глибокий потрібно позбутися від факторів, які можуть турбувати відпочиваючий організм. Увімкнене світло вночі стримує вироблення мелатоніну і призводить до безсоння та втоми.

Потрібно вимикати світло на ніч

Завчасно багато планувати

Психіатр Тайсон Ліппе переконаний, що завчасне планування може як організовувати думки, так і шкодити. Великий список справ на протязі дня викликає відчуття тривоги та страх не встигнути усе вчасно. Краще дописати нові пункти коли попередні вже виконано.

Безлад на робочому столі

Не завжди вистачає часу на те, щоб тримати робоче місце в порядку, проте доктор медицини Ліна Магаві всеж радить витратити 10-15 хвилин в день на прибирання. Це допоможе уникнути хаосу не лише в домі, а й в голові, що створить позитивну атмосферу, у якій мозок не перенапрягатиметься.

Великі перерви між прийомами їжі

Організм отримує енергію з їжу, а точніше – вугливодів. Довга перерва між прийомами їжі може негативно вплинути на загальне самопочуття. Кваліфікований дієтолог Керолайн Лейсі радить їсти кожні п’ять годин, щоб регулярно поповнювати запас енергії та уникнути виснаження.

Безлад та великі перерви між прийомами їжі викликають втому

Занадто емоційні телепередачі

Велика кількість складного та емоційного контенту вимотує та може призвести до ментального виснаження. Краще обмежити кількість надто емоційних фільмів, серіалів та шоу, а натомість розбавити їх більш спокійними та нейтральними.

Варто замінити емоційні телепередачі на більш нейтральні

 

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини